Wydarzenia z Niemiec motywowane politycznie?Fot. Wikipedia.org/Sebastian Rittau/CC BY 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.en (zdjęcie ilustracyjne)

Prokuratura nie ma wątpliwości: "To był zamach". Seria wypadków za polską granicą

Wydarzenia na jednej z europejskich autostrad zostały spowodowane przez jednego mężczyznę, którym teraz zajmie się krajowa prokuratura. Są już pierwsze podejrzenia co do motywu sprawcy, jednak nic nie zrekompensuje strat samych podróżujących.

Wydarzenia zza zachodniej granicy mogłyby być ziszczeniem największych koszmarów zawodowych kierowców. Również dla turystów, którzy częściej stawiają na własny samochód, niż PKP lub autobusy, byłby to niemały test cierpliwości. Jeden z samochodów przyczynił się do utworzenia korka na około 300 pojazdów.

Skandal w Kołobrzegu. Turyści nie mogą czuć się bezpiecznie? Włos się jeży na głowieSkandal w Kołobrzegu. Turyści nie mogą czuć się bezpiecznie? Włos się jeży na głowieCzytaj dalej

Niemcy: Wydarzenia z A100 motywowane politycznie?

Wydarzenia z okolic węzła Neukoelln najpewniej na długo zapadną w pamięć osobom podróżującym we wtorek (18 sierpnia) stołeczną A100. Na wysokości Berlina w godzinach wieczornych mężczyzna pochodzący z Iraku celowo wjeżdżał w inne samochody, motocykle i skutery, aby spowodować korek szacowany na nawet 300 pojazdów.

Jak opisuje wydarzenia z wtorku stacja Rundfunk Berlin-Brandenburg, na którą powołuje się Dziennik.pl, Irakijczyk mógł spowodować wypadek, kierując się motywami politycznymi. Według zeznań samego sprawcy azymutem działań był islamski fundamentalizm, który w oczach mężczyzny miał uderzyć w rząd federalny i niemieckie społeczeństwo. Taki scenariusz potwierdziła miejscowa prokuratura (zajmująca się też sprawą wypadku z S-Bahnem) podczas dzisiejszej (środa, 19 sierpnia) konferencji prasowej.

Wydarzenia zza Odry koszmarem kierowców

Jak podaje Dziennik.pl, wydarzenia ze stołecznego odcinka A100 rozegrały się za sprawą 30-letniego kierowcy pochodzącego z Iraku, który samochodem marki Volvo wjeżdżał w inne pojazdy, aby zablokować ruch. W sprawie natychmiast interweniowały niemieckie służby, ale kiedy mężczyzna wysiadł z samochodu, rozpoczął drugi etap swojej “akcji”.

Dzisiaj grzeje: 1. Niepokojące wiadomości obiegły media. Nowe ognisko COVID-19
2. Prezydent podał się do dymisji. Rząd i parlament rozwiązane. Wiadomości ze świata
3. Niemcy zdecydowali się na bardzo kontrowersyjny krok. Polska też może pójść ich drogą

Wydarzenia zaraz po zatrzymaniu nabrały ponownego tempa. Po interwencji służb mężczyzna wysiadł z pojazdu, trzymając bliżej nieokreśloną metalową skrzynkę. Następnie położył potencjalnie niebezpieczny ładunek na jezdnię, deklarując, że w środku jest coś, co może zagrażać wszystkim zgromadzonym. Po całym zdarzeniu funkcjonariusze potwierdzili, że była to skrzynka z narzędziami. Teraz sprawą zajmuje się niemiecka prokuratura. Irakijczyk mógł być niepoczytalny.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oficjalnie: Mateusz Borek wraca do komentowania. Podpisał kontrakt z nową stacją, duże zaskoczenie
  2. Rossmann rozbija bank. Można zaoszczędzić kilkaset złotych
  3. Fatalne doniesienia z Hiszpanii dla wszystkich turystów. Sytuacja jest dramatyczna
  4. Polsat właśnie przekazał smutną wiadomość. Jedna z największych katastrof, straty są przytłaczające
  5. Niewyobrażalnie tragiczny finał wycieczki. Niestety, są ofiary
  6. Katarzyna Dowbor podzieliła się radosną nowiną. Jej rodzina właśnie się powiększyła, uratowała niewinne życie

Źródło: Dziennik.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł