Wydarzenia w Niemczech. Kradzież skarbówyoutube.com/WELT (screen)

Skarbiec polskiego króla obrabowany. Zostawili pobojowisko w muzeum za granicą. Jest przełom w sprawie sprzed roku

Wydarzenia w Niemczech okazały się być przełomowe. Zatrzymano trzech mężczyzn, którym postawiono zarzut kradzieży mienia narodowego. Chodzi o skradzione kosztowności z kosztowności z muzealnego skarbca Gruenes Gewoelbe.

Wydarzenia, do których doszło w Niemczech, były wstrząsające. W zeszłym roku obrabowano muzeum skarbca Gruenes Gewoelbe w Dreźnie. Teraz zatrzymano trzech podejrzanych mężczyzn. Skradzione przedmioty mają dużą wartość historyczną.

Najbardziej tajemnicza wyspa świata. Nikt nawet nie wie, ilu jest na niej ludziNajbardziej tajemnicza wyspa świata. Nikt nawet nie wie, ilu jest na niej ludziCzytaj dalej

Wydarzenia w Niemczech. Przełom w sprawie kradzieży

W 2019 roku złodzieje rozbili toporkami witrynę z precjozami w pomieszczeniu zwanym Zielone Sklepienie w drezdeńskim zamku. Dokonali kradzieży w skarbcu króla Augusta Mocnego. Wydarzyło się to 25 listopada.

Polsat: Zacznie się już dziś w części kraju. Nagły zwrot akcji w pogodzie. Podróżni powinni się spieszyćPolsat: Zacznie się już dziś w części kraju. Nagły zwrot akcji w pogodzie. Podróżni powinni się spieszyćCzytaj dalej

Nie było wątpliwości co do dokonanej kradzieży, ponieważ rabusie zostawili po sobie pobojowisko. Zniszczono takie rzeczy jak garnitury z brylantami i diamentami. Straty materialne wyceniono na miliony euro. Historyczna wartość skradzionych przedmiotów jest bezcenna.

Śledczy od samego początku podejrzewali, że to robota profesjonalistów. Przeszukano 18 mieszkań i garaży w Berlinie. Udział w akcji brało 1600 funkcjonariuszy. Udało się zatrzymać trzech podejrzanych, którzy teraz staną przed sądem.

Nie ma jednak wskazówek, które sugerowałyby miejsca przechowywania skradzionych precjozów. Wiadomo, że zatrzymani pochodzą z Niemiec i - jak podają lokalne media - są powiązani z arabskim klanem Remmo. Ta sama grupa miała stać za włamaniem do berlińskiego Bode Museum.

Axel Petermann, jeden z policjantów zajmujących się sprawą, podkreśla, że złodzieje byli doskonale przygotowani. Znali słabe punkty zamku, w którym mieści się Zielone Sklepienie. Według niego wszystko mieli dokładnie przećwiczone.

Rabusiom udało się wejść przez okno. Wybili szybę, a wcześniej usunęli kratę. Ukradli zestaw biżuterii należący do króla Augusta II Mocnego. Uciec mieli tą samą drogą. W sieci pojawiło się nagranie policyjne, na którym widać dwie poruszające się w ciemności postaci, które były zamaskowane i ubrane na czarno. Złodzieje świecą po sali latarkami. Po chwili jeden z nich uderza czymś w szybę gabloty i stara się ją wyrwać.

Mówi się, że Gruenes Gewoelbe to jeden z największych zbiorów klejnotów w Europie. Można go znaleźć w Dreźnie. Znajdują się tam ponad 3 tysiące arcydzieł sztuki jubilerskiej i złotniczej. Jeden z najważniejszych eksponatów to największy zielony diament świata.

To miejsce, które zainteresuje wielu turystów. Znajduje się tam muzeum jubilerstwa i złotnictwa zostało założone w 1721 roku jako skarbiec elektorów saksońskich przez Augusta II Mocnego. Można podziwiać też skarby wytworzone z kości słoniowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat Beaty Pawlikowskiej. Podróżniczce wszystko legło w gruzach. A miała być szczęśliwa na krańcu świata
2. Podjęto istotną decyzję. Rusza masowa pomoc, wypłaty po 2 tys. złotych
3. Kataklizm nad Ameryką. Turyści mogą być w ogromnym niebezpieczeństwie, muszą uciekać

Królewskie zbiory można odwiedzać dopiero od 1732 roku. Wcześniej zwiedzanie skarbca było przywilejem zastrzeżonym dla wyższych sfer. Eksponaty prezentowane są w dwóch pomieszczeniach: "historycznym" i "nowym Zielonym Sklepieniu".

Chcą wprowadzić nowe obostrzenia. Mają potrwać do Bożego Narodzenia. U naszych sąsiadów nie wypoczniesz swobodnieChcą wprowadzić nowe obostrzenia. Mają potrwać do Bożego Narodzenia. U naszych sąsiadów nie wypoczniesz swobodnieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Domowa mikstura na odrobaczenie układu pokarmowego. W roli głównej sok z kiszonych ogórków
  2. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci
  3. Koniec, zamknięta granica z Polską. Zagraniczne władze pogłębiły restrykcje, nie będzie można podróżować
  4. Polsat: Zacznie się już dziś w części kraju. Nagły zwrot akcji w pogodzie. Podróżni powinni się spieszyć
  5. Chcą wprowadzić nowe obostrzenia. Mają potrwać do Bożego Narodzenia. U naszych sąsiadów nie wypoczniesz swobodnie
  6. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  7. Dzisiaj obchodzimy Dzień Czarnego Kota. Nie wszystkie mruczki przynoszą pecha. Oto garść przesądów i zabobonów

Źródło: RMF24

Następny artykuł