Wydarzenia z Europy. Pożar w ośrodkuPixabay.com/arenkens

Tysiące osób bało się o swoje życie. Nie mieli gdzie uciec. W Europie wybuchł olbrzymi pożar

Wydarzenia z Europy są niepokojące. W jednym z państw we wtorkowy wieczór wybuchł groźny pożar. Przebywało tam ponad 4 tysiące osób. Burmistrz miasta skomentował sytuację. Gdzie doszło do tragicznego zdarzenia?

Wydarzenia z Europy. W Grecji doszło do wielkiego pożaru w ośrodku dla osób potrzebujących. Przebywało tam 4,5 tysiąca osób. Skomentował to burmistrz miasta Vathy, w którym doszło do zdarzenia. Zatrzymano osoby podejrzane o podpalenie.

Władze zdecydowały. Na południu Polski wszystko się zmieni. Nie ma odwrotuWładze zdecydowały. Na południu Polski wszystko się zmieni. Nie ma odwrotuCzytaj dalej

Wydarzenia z Grecji. Ogromny pożar

Światowe media informują, że strażakom udało się ugasić pożar, który wybuchł w znajdującym się w miejscowości Vathy obozie dla uchodźców. Przekazał to grecki portal "Samos Today". Wiadomo też, że policja aresztowała kilku mężczyzn, którzy są podejrzani o podpalenie. Nie wiadomo jednak, jaka jest ich tożsamość oraz jakie były ich potencjalne motywy.

W obozie miało przebywać 4600 migrantów. To zdecydowanie za dużo, niż powinno. Miejsce mieści 650 osób. Na Twitterze pojawiło się nagranie z pożaru, które opublikował dziennikarz Fareid Atta. Jak mówił, początkowo strażacy nie wiedzieli, jaka jest skala pożaru. Grecki rząd uważa, że obóz został podpalony przez samych migrantów. Mieliby to zrobić w celu zmuszenia władz do przetransportowania ich na stały ląd.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowy zakaz od północy. TVN podał szczegóły
2. Córka Jolanty Kwaśniewskiej cała w emocjach. Odpowiedziała na bezczelne pytanie, nie wytrzymała

Kilka dni wcześniej doszło do pożaru obozu dla uchodźców także na Lesbos. Miejsce funkcjonowało od 2015 roku. Przebywało tam ponad 12 tysięcy migrantów z Azji, Afryki oraz Bliskiego Wschodu. Przygotowany był na przyjęcie 2750 osób. O pomoc dla poszkodowanych w tej sytuacji prosiła Anna Lewandowska. Przeczytać o tym można tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kotka spotkała na spacerze małe wiewiórki, chwilę później została ich zastępczą matką. Jest wideo
  2. Dlaczego miód się nie psuje? Wyjaśniamy
  3. Doszło do dwóch wybuchów w nad polskim morzem. Co się dzieje?
  4. Fotopułapka złapała polskiego turystę. Robił wszystko tuż przed kamerą, wrzucili film do internetu
  5. Kupujesz ryby na obiad? Jeden gatunek omijaj szerokim łukiem, jest popularny wśród turystów nad morzem
  6. Szlachetny gest 9-letniego chłopca. Rozbił skarbonkę by ratować kotkę z wypadku, wielkie brawa

Źródło: Polsat News

Następny artykuł