wydarzenia Afganistan lawinaTurysci.pl

Co najmniej 21 osób straciło życie, 7 zaginęło, są ranni. Tragiczna seria za granicą, nie mieli szans

Wydarzenia, o których właśnie poinformowały media, są przerażające. Zeszła cała seria lawin, których skutki były tragiczne. Co najmniej 20 osób nie żyje, 7 uznano za zaginione, a kolejnych 10 jest rannych.

Wydarzenia, które miały miejsce w Afganistanie, były tragiczne. W prowincji Dajkundi, która znajduje się w samym środku kraju, doszło do zejścia serii lawin, których nikt nie był w stanie powstrzymać. Sytuacja jest tak zła, że bilans ofiar śmiertelnych służby wciąż pozostawiają otwarty.

Huragan wyrzucił na brzeg potwora. Brytyjczycy już zaczęli nazywać go NessieHuragan wyrzucił na brzeg potwora. Brytyjczycy już zaczęli nazywać go NessieCzytaj dalej

Do tej pory oficjalnie poinformowano o 21 potwierdzonych przypadkach zgonów, a wszystkie te osoby należały do dwóch rodzin. Jak podaje RMF24, lawiny zniszczyły co najmniej 50 zamieszkanych budynków. Osuwiska były tak intensywne i gwałtowne, że ofiary niestety nie miały szans na przeżycie.

Dramatyczne wydarzenia w Afganistanie

Do tragedii doszło w czwartek po południu, a ekipy ratunkowe natychmiast ruszyły na pomoc. Od wczoraj bezustannie przeszukują tereny osuwisk z nadzieją, że uda się znaleźć kolejne, żywe osoby.

Głos w sprawie tej tragedii zabrał Ahmad Tamim Azimi, rzecznik tamtejszego ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych. Podkreślił, że sytuacja jest bardzo zła, warunki ciężkie, a wszystko potęguje niska temperatura. Z uwagi na te czynniki, ogłoszono, że bilans ofiar śmiertelnych może jeszcze niestety wzrosnąć.

Trudna sytuacja Afganistanu

Afganistan już od kilku tygodni próbuje uporać się z wyjątkowo trudnymi warunkami atmosferycznymi. Tegoroczna zima jest tam bardzo surowa, a natura nie ma litości dla mieszkańców - agencja AP wymienia, że doszło tam już do obfitych opadów śniegu, nagłych powodzi oraz innych lawin.

Głos w sprawie zabrała również Associated Press, podkreślając, że wiele z tragedii w Afganistanie wynika ze słabo rozwiniętej architektury poza najpopularniejszymi miastami. Wskazuje się, że tamtejsze problemy dodatkowo potęgować może degradacja środowiska naturalnego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gratulacje spływają od fanów. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach mają powody do świętowania „W końcu”
  2. Pilna decyzja GIF. Z aptek zniknął ważny lek
  3. Krzyki i panika na pokładzie samolotu. Wpadli w huragan, pilot 5 razy próbował lądować
  4. Nie tylko WizzAir z Polski. Nagrania samolotów walczących z huraganem wywołują ciarki, ale pilotom należą się brawa
  5. Będzie nowe województwo na południu Polski? Nie wszyscy się ucieszą, "temat jest w obiegu"
  6. Ponad 20 osób nie żyje, jest wielu poszkodowanych. Tragiczny bilans zwiększa się z każdą godziną

Źrodło: RMF24

Następny artykuł