wydarzenia nad BałtykiemFot. wikimedia.commons/ Henryk Bielamowicz/ CC BY-SA 4.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl

Nie mieli wyboru. Zamykają kolejne plaże nad polskim morzem. Sytuacji nie da się opanować

Wydarzenia nad polskim morzem zmieniają się jak w kalejdoskopie. Kolejne plaże zostają zamknięte, część ponownie jest otwieranych. Konieczne będzie sprawdzanie aktualnych komunikatów przed każdym wyjściem na plażę.

Wydarzenia niezależne od nas mogą zepsuć wypoczynek. Tak jest w przypadku zakwitu sinic, które przez całe lato uprzykrzają wakacyjne wyjazdy Polaków. Sanepid obserwuje zachodzące zmiany i trzyma rękę na pulsie, żebyśmy mogli bezpiecznie i bez obaw korzystać z uroków nadmorskich atrakcji. Niestety, ponownie nastąpiła konieczność zamknięcia kilku kąpielisk.

Zamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadłaZamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadłaCzytaj dalej

Wydarzenia ważne dla zdrowia

W czwartek wczesnym popołudniem pojawiły się doniesienia o zakwicie sinic na kilku kąpieliskach, co uniemożliwia korzystanie z nich. Główny Inspektorat Sanitarny powiadomił o zmianach na swojej stronie internetowej, gdzie zawsze znajdziemy aktualne komunikaty i wszelkie niezbędne informacje dotyczące bezpieczeństwa na plażach.

Obecnie nieczynnych jest 8 kąpielisk w rejonie Zatoki Gdańskiej. Są to dwa kąpieliska w Gdyni – w Babich Dołach i Redłowie, dwa w Gdańsku – Jelitkowo Klipper i Brzeźno, oba w Stegnie oraz te w Mikoszewie i Jantarze. Zabronione jest też korzystanie z wody w kąpielisku przy Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym "Rzewnica" nad jeziorem Szczytno.

Dzisiaj grzeje: 1. Kilka metrów od turystów na Krupówkach doszło do dramatu. Byli bezradni, trwało sekundę
2. Stało się, posłowie przegłosowali podwyżki dla siebie. Pierwsza dama też zarobi

Na szczęście zagrożenie szybko mija i kąpieliska są otwierane czasem nawet po kilku godzinach. Panująca od wielu dni wysoka temperatura sprzyja zakwitom sinic, które przemieszczają się niesione prądami wodnymi lub wiatrem. Im szybciej przemieszcza się woda, tym szybciej kąpieliska stają się bezpieczne, lub wręcz przeciwnie - są wyłączane z użytku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Lewandowska nie przestaje zaskakiwać. Tym razem pokazała tatuaż na piersi przed tysiącami Polaków (FOTO)
  2. Maria Czubaszek stanęłaby w obronie uciśnionych? Przypominamy jej poruszające i mocne słowa, wielu może ich nie pamiętać
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Zostawił owczarka niemieckiego w hotelu dla psów. 2 tygodnie później wydarzyła się okropna rzecz

Źródło: Radio Zet

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł