wydarzenia stokiFot. Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna Bukowina Tatrzańska

Po tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej zamykają wyciągi. Turyści mogli być w niebezpieczeństwie

Wydarzenia, które miały miejsce w Bukowinie Tatrzańskiej, były szczególnie tragiczne. Teraz kolejne wyciągi są zamykane. W grę wchodzi bezpieczeństwo turystów.

Wydarzenia, które rozegrały się w Bukowinie Tatrzańskiej, śledziła z zapartym tchem cała Polska. Wszystkie media rozpisywały się o dramatycznej walce o życie turystów, w których uderzyła część dachu, oderwana od budynku. Wyjaśniane są kolejne wątki w tej sprawie, tymczasem pojawiła się informacja o zamykaniu kolejnych wyciągów narciarskich na Podhalu.

Obrazy Turysci.pl"Supernosiciel" koronawirusa został wyleczony. Zaraził co najmniej 11 osóbCzytaj dalej

Jak przekazują media, wiele stacji narciarskich zadecydowało o wyłączeniu wyciągów. Spowodowane jest to pogodą, która mogą zagrażać turystom. Nikt nie chce doprowadzić do kolejnych tragedii spowodowanych silnymi podmuchami wiatru.

Przez tragiczne wydarzenia zamykane są wyciągi

Dziennik.pl informuje, że zamknięte zostały wszystkie wyciągi w stacji narciarskiej w Białce Tatrzańskiej. Ponadto nieczynne są również kolejki krzesełkowe w Małym Cichym, Bukowinie Tatrzańskiej, w Witowie oraz na zakopiańskiej Harendzie. Pracę wstrzymała też kolejka na Kasprowy Wierch.

Pierwsze wiadomości o zamykaniu wyciągów pojawiły się we wtorek rano. Zamknięto je po tragedii, jednak wiatr przybrał na sile i kolejne atrakcje podjęły decyzję o wyłączeniu z uwagi na bezpieczeństwo turystów.

Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej

Przypomnijmy, że do tragedii doszło w poniedziałek. Przez silny wiatr zerwał się dach z wypożyczalni sprzętu, a jego część spadła na grupę turystów. Trzy z nich niestety nie przeżyły - matka oraz dwie córki. Ojciec ma silny uraz psychiczny i jest obecnie hospitalizowany.Poszkodowany został również ich 16-letni krewny - ma uraz barku oraz głowy przebywa w szpitalu. We wtorek prokuratura poinformowała PAP, że w sprawie tragedii wszczęte zostało śledztwo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje dziecięca gwiazda. Matka poinformowała o śmierci syna
  2. Zabieg usunięcia tarczycy jest czasem jedynym rozwiązaniem. Warto wiedzieć z czym jest powiązany
  3. Krzyki i panika na pokładzie samolotu. Wpadli w huragan, pilot 5 razy próbował lądować
  4. Nie tylko WizzAir z Polski. Nagrania samolotów walczących z huraganem wywołują ciarki, ale pilotom należą się brawa
  5. Będzie nowe województwo na południu Polski? Nie wszyscy się ucieszą, "temat jest w obiegu"
  6. Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

Źródło: Dziennik.pl

Następny artykuł