wydarzenia czarna seriaFot. wikipedia.org/ Krzysztof T./ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Czarna seria na południu Polski. Wszyscy ostrzegają i biją na alarm. Dramat

Wydarzenia, które mają miejsce na południu Polski, są coraz bardziej niepokojące. W związku z "czarną serią" pojawiają się liczne alarmy. Tak dramatycznie jeszcze nie było? Statystyki jednak zaskakują – czy tegoroczny sezon nie jest gorszy od poprzednich? Pojawił się komentarz eksperta. O szczegółach poinformował portal Wirtualna Polska.

Wydarzenia związane z tragicznymi wypadkami na południu Polski mogły zaniepokoić wiele osób. W mediach wielokrotnie mogliśmy przeczytać o ofiarach śmiertelnych w polskich górach. O akcjach ratunkowych, podczas których pomocy wymagali nasi rodacy, informowali także Słowacy. W oparciu o tym podobne komunikaty można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z czarną serią. Jednak czy to prawda?

Dramatyczne informacje, zderzyły się dwa samoloty. Pięć osób nie żyje, okropna tragedia za granicąDramatyczne informacje, zderzyły się dwa samoloty. Pięć osób nie żyje, okropna tragedia za granicąCzytaj dalej

Okazuje się, że chociaż tragiczne wydarzenia, do których doszło w polskich górach, były szeroko nagłaśniane w mediach, tegoroczny sezon nie prezentuje się wyraźnie gorzej na tle ubiegłych lat. Portal Wirtualna Polska przedstawił statystyki oraz komentarz eksperta w tej sprawie. Dane mogą zadziwić wielu Polaków.

Tegoroczne tragiczne wydarzenia w górach nie są niczym wyjątkowym?

Wydarzenia, do których doszło we wrześniu, mogły zaniepokoić wielu Polaków. Każdy mógł przeczytać o śmiertelnym upadku z Rysów, Orlej Perci czy Żabiego Szczytu Niżniego. Ludzie ginęli także w rejonach Świnickiej Przełęczy, Świnickiej Kotlinki. Do dramatycznych zdarzeń dochodziło również po słowackiej stronie Tatr. Okazuje się jednak, że zdaniem naczelnika Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego nie mamy do czynienia z żadną ”czarną serią”. Góry są równie niebezpieczne każdego roku.

– Ta "czarna seria", jak się ją określa, związana jest z natłokiem informacji, które dotyczą także Tatr Słowackich, gdzie w tym roku mają wyjątkowo dużo wypadków naszych rodaków, w tym również tych śmiertelnych – słowa Jana Krzysztofa z TOPR cytuje portal Wirtualna Polska.

– Jeżeli porównamy okres sezonu letniego - od 1 lipca do dziś - w roku 2019 i 2020, to liczba wypadków śmiertelnych na obszarze Tatr Polskich jest w zasadzie taka sama. W 2019 r. zginęło 9 osób i w 2020 r. również 9 – dodaje naczelnik TOPR.

Dzisiaj grzeje: 1. Ogromne niebezpieczeństwo w turystycznym mieście. W akcji Marynarka Wojenna
2. ZUS wprowadzi bardzo ważne zmiany, są konieczne. Wiadomo, co będzie się działo z naszymi pieniędzmi i składkami
3. Czarna seria na południu Polski. Wszyscy ostrzegają i biją na alarm. Dramat

Chociaż wydarzenia, o których mogliśmy przeczytać niedawno, bez wątpienia są dramatyczne, wygląda na to, że każdego roku góry są równie niebezpieczne. W związku z tym apelujemy do wszystkich, którzy planują wędrówkę górskimi szlakami, o zachowanie szczególnych środków ostrożności. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niewiarygodnych scenach, które miały miejsce w Tatrach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uratował suczkę przed byciem zjedzoną. Kiedy wziął ją w ramiona wydarzyła się piękna rzecz, wzruszające wideo
  2. PGE i Energa ostrzegają przed oszustami. Można stracić majątek
  3. Dorota Wellman wygadała się w programie na żywo, wszyscy słyszeli. Tylko najbliżsi wiedzieli, co robiła za granicą
  4. Smutne wieści o końcu epidemii, ekspert nie ma wątpliwości. Wielu będzie zdruzgotanych, zwłaszcza wielbiciele podróży
  5. Podczas lotu otworzył okienko w samolocie. Karygodny błąd
  6. Wstrząsające nagranie z monitoringu. Wyrzucił psy przy czyjejś posesji, samo patrzenie boli

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł