wydarzenia lawina w AlpachFot. Pixabay.com/_Alicja_

Tragiczna wiadomość z rana, 23-letni turysta stracił życie. Nie miał żadnych szans, trwają poszukiwania innych

Wydarzenia, o których rozpisują się media, są wyjątkowo przykre. 23-letni turysta niestety nie miał żadnych szans, trwają poszukiwania kolejnych ofiar i poszkodowanych.

Wydarzenia, w wyniku których doszło do śmierci 23-letniego mężczyzny, rozegrały się we włoskiej części Alp. Niestety niespodziewanie zeszła tam potężna lawina, która doprowadziła do tragedii. Jak podaje Radio Szczecin, trwają również poszukiwania innych ofiar.

Cejrowski oskarża polski rząd o ukrywanie prawdy o koronawirusie. Wzywa Polaków do sprzeciwuCejrowski oskarża polski rząd o ukrywanie prawdy o koronawirusie. Wzywa Polaków do sprzeciwuCzytaj dalej

Tragiczne wydarzenia we włoskich Alpach. 23-latek nie żyje

Lawina zeszła w sobotę na 2,5 tys. m. n.p.m. w Cortinie d’Ampezzo. Niestety nie udało się przed nią uciec 23-letniemu narciarzowi. Mężczyzna był ciągnięty w dół przez 200 metrów, a choć na miejsce natychmiast przybył śmigłowiec ratunkowy, niestety nie udało się go uratować. Ofiara zjeżdżała razem ze swoim 27-letnim bratem, któremu na szczęście nic się nie stało i to on wszczął alarm. Jak przekazuje Radio Szczecin, 23-latek był przysypany zwałami śniegu, a ratownicy - żeby się do niego dostać - musieli opuszczać się po linie 70 metrów w dół.

Lawina była spowodowana oderwaniem się od masywu górskiego śniegowo-lodowej fafli. Miało to miejsce powyżej schroniska Giussani w rejonie Tofana di Rozes we włoskich Alpach. Jak podają media, pogoda była w tym czasie przepiękna, przez co w okolicach przebywało ponad stu narciarzy. Nie wiadomo jeszcze, czy są inni poszkodowani.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejny zakaz w Polsce przedłużony. Polacy będą wściekli
2. Produkt Lidla uznany za jeden z najlepszych na świecie. Już teraz sam możesz go spróbować

Alarm lawinowy został ogłoszony również zaledwie kilka godzin wcześniej w okolicach masywu górskiego Marmolada. On również jest niezwykle popularny wśród turystów oraz narciarzy, jak podaje Radio Szczecin, tam na szczęście jednak nie doszło do żadnej tragedii i nie odnotowano ofiar śmiertelnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na strychu zauważył dziwny sznurek wystający ze ściany. Pociągnął go i zamarł z wrażenia, nie miał pojęcia, jaki sekret został przed nim ukryty
  2. Ciężarna kotka podeszła do pitbulla. Niewiarygodne, jak zachował się pies
  3. W sobotę otwierają kolejne miejsca w Polsce. Wielu Polaków czekało od dawna
  4. Najnowsze słowa Szumowskiego o otwieraniu granic na wakacje 2020. Nie ma już wątpliwości
  5. Kolejne dekady będą okropne, nie tylko koronawirus. Eksperci nie pozostawiają złudzeń
  6. Smutna informacja pogrążyła miliony Polaków. Nie żyje Henryk Jaskuła

Źródło: Radio Szczecin

Następny artykuł