Wydarzenia w Polsce. Będzie żółta strefa w stolicy?fot. google.com/maps/ screen

Padł rekord. Uwielbiane przez turytów miasto zagrożone. Rząd nie ma złudzeń, trzeba ratować Polaków

Wydarzenia z ostatnich dni są niepokojące. Chodzi o epidemię koronawirusa. W ostatnich dniach liczba chorych przekraczała 2 tysiące osób. Teraz jest nowy rekord. Liczba przeraża. Może mieć to wpływ na uwielbiane przez turystów miasto. Będą ograniczenia?

Wydarzenia w ostatnich dniach pokazują, że Polska nadal nie radzi sobie z epidemią koronawirusa. Dzisiaj pojawił się nowy rekord. W ciągu ostatniej doby odnotowano ponad 3 tysiące zakażeń. Najwięcej, bo aż ponad pół tysiąca, potwierdzono w województwie mazowieckim. Z tego powodu może pojawić się nowe ograniczenie w stolicy Polski, które pokrzyżuje plany turystom.

Uwaga, poważny komunikat dla Polaków. Najgorsza sytuacja od dawna, można zapomnieć o beztroskim wypoczynkuUwaga, poważny komunikat dla Polaków. Najgorsza sytuacja od dawna, można zapomnieć o beztroskim wypoczynkuCzytaj dalej

Wydarzenia w Polsce. Będą ograniczenia w Warszawie?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę na konferencji prasowej, że Warszawa prawdopodobnie trafi do żółtej strefy. Jak powiedziano, stanie się to na 99 procent. Oznacza to więcej restrykcji w stolicy Polski, co może utrudnić podróżowanie do tego miasta oraz zwiedzanie go.

W żółtej strefie obowiązuje zakrywanie ust oraz nosa w przestrzeni publicznej nie tylko w zamkniętych miejscach, ale także na świeżym powietrzu. Jednak to nie jedyna zmiana. Na targach i konferencjach będzie obowiązywał limit jednej osoby na 4 metry kwadratowe.

Dzisiaj grzeje: 1. TVN poinformował o skandalu na pokładzie samolotu. Polski aktor wstrzymał lot, interweniowały służby. Ręce opadają
2. Czy Kinga Duda jest zadowolona z nowej roli? Wielu może być zaskoczonych
3. Polsat informuje. Chcą ponownie zamknąć granice? Rząd wyjawił całą prawdę

Zmiany pojawią się też na siłowniach. Tam ograniczenie jest jeszcze większe, ponieważ jedna osoba może przebywać na przestrzeni 7 metrów kwadratowych. W kinach zasiądzie jedynie 25 procent widowni. Z kolei na imprezach rodzinnych nie może pojawiać się więcej niż 75 osób. Więcej o koronawirusie można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszedł do klatki z niedźwiedziem, został śmiertelnie poturbowany. Czy niedźwiedź z cyrku zostanie uśpiony?
  2. Zmiana czasu 2020: Kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy?
  3. Otworzyli mumię sprzed 2500 lat. Wszystko się nagrało, widok zapiera dech
  4. Wielka awantura w Malborku. Oburzające, musi się tłumaczyć
  5. Wielki dramat u Martyniuków. Teraz wiele się zmieni w życiu Zenka Martyniuka. "Pakuję walizki i wyjeżdżam"
  6. Kotek o dwóch pyszczkach przyszedł na świat. Właściciele nie wierzyli własnym oczom, nikt nie dawał mu szans

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł