Wydarzenia z Afryki nie są pierwszym przypadkiem.Fot. Google Maps (zdjęcie ilustracyjne)

39 ofiar śmiertelnych. Wszyscy byli na jednej łodzi. Tragiczne wieści ze świata

Wydarzenia z południa obiegły światowe media. Na oceanie zginęło przynajmniej 39 osób. Władze potwierdziły, iż z tragedii wyszedł wyłącznie jeden podróżnik. Głos w sprawie zabrali przedstawiciele ONZ-u.

Wydarzenia z wybrzeży Afryki Zachodniej w okolicach Mauretanii wywołują skrajne emocje. Pewne jest, iż w zdarzeniu życie straciło przynajmniej 39 osób. Podróżnicy nie byli turystami, a migrantami chcącymi dotrzeć do Europy, jednak zastał ich sztorm. Przemieszczali się niebezpiecznym szlakiem, a w sprawę najprawdopodobniej byli zamieszani lokalni przemytnicy. Zjawisko wywołuje duże kontrowersje m.in. we Włoszech.

Szukają gości Energylandii. W parku rozrywki pojawił się koronawirusSzukają gości Energylandii. W parku rozrywki pojawił się koronawirusCzytaj dalej

Wydarzenia z Afryki ciosem dla regionu

Urlopowicze, którzy marzą o wyjeździe do Afryki Zachodniej i Południowej, powinni zdawać sobie sprawę, że równolegle do ruchu czysto turystycznego, w regionie regularnie odbywa się nielegalny przemyt mieszkańców wybrzeża chcących przedostać się do Europy. Dramatyczna podróż po lepsze życie często naznaczona jest dużym ryzykiem, czego najlepszym przykładem są ostatnie wydarzenia z wybrzeży Mauretanii.

- Kolejny wrak u wybrzeży miasta Nawazibu; miał prawdopodobnie około 40 osób na pokładzie, jest jeden ocalały (z Gwinei). UNHCR [Wysoki komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców - przyp. red] i IOM [Międzynarodowa Organizacja ds. Imigracji - przyp. red.] wraz z władzami i partnerami próbują zintensyfikować wysiłki, aby zapobiec takim tragediom, ale przemytnicy ludzi wciąż okłamują swoich klientów - informował na swoim Twitterze Vincent Cochetel, specjalny wysłannik UNHCR.

Europa z kolejną falą migracji? Dramatyczne wydarzenia z Afryki Zachodniej

Europa regularnie odnotowuje ruch przemytniczy, który ma na celu “przewiezienie” jak największej liczby migrantów ekonomicznych i humanitarnych najczęściej na Wyspy Kanaryjskie (Hiszpania). Później mieszkańcy Zachodniej i Południowej Afryki przemieszczają się w głąb kontynentu, jednak na wszystkich etapach swojej podróży są uzależnieni od “przewoźników”. Najczęściej, są to kursy nielegalne. Najpewniej ostatnie wydarzenia z Mauretanii również były niezgodne z prawem międzynarodowym.

Dzisiaj grzeje: 1. Bezwstydne sceny na plaży nad Bałtykiem. Po wszystkim poszli na smażoną rybkę
2. Nowe tablice rejestracyjne od połowy lipca. Wprowadzili je w jednym celu

Jak informują dziennikarze Radia Zet, tylko między 1 stycznia a 15 lipca 2020 roku około 2800 osób dotarło na Wyspy Kanaryjskie, co daje liczbę aż pięciokrotnie większą, niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Niestety, wydarzenia z początku sierpnia nie były pierwszym takim przypadkiem w regionie. Według hiszpańskiego MSZ-u, w 2019 roku w pobliżu wybrzeża Mauretanii zginęły przynajmniej 62 osoby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sensacyjna wiadomość dotarła do Polski. Bartosz Kapustka coraz bliższej powrotu do kraju, chcą go mistrzowie Polski
  2. Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyli
  3. Rzecznik rządu zabiera głos. Chodzi o kwarantannę dla Polaków wracających z wakacji
  4. Niewiarygodne sceny w Zakopanem. Wszystko nagrali
  5. Grała o 125 tys. zł w Milionerach, miała pytanie turystyczne. Postawiła wszystko na jedną kartę
  6. Kot patrzy przez szybę błagając właściciela o pomoc. Do ogrodu wkradło się dzikie zwierze. Mężczyzna nie reagował

Źródło: Radio Zet

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł