wydarzenia na ŚląskuFot. biblioteka publiczna

Katastrofa drogowa koło Częstochowy. Ujawnili wstępne przyczyny wypadku

Wydarzenia z Bogusławic w okolicy Częstochowy zostały wyjaśnione. Zderzenie autokaru i dwóch samochodów ciężarowych doprowadziło do pożaru, w którym ucierpieli pasażerowie. Policja znalazła przyczynę.

Wydarzenia z czwartku, tragiczne w skutkach, miały prostą przyczynę. Policjanci zbadali sytuację i przyjrzeli się pojazdom, które brały udział w wypadku. Na drodze krajowej nr 1 doszło do zderzenia trzech dużych pojazdów. Pomiędzy dwoma samochodami ciężarowymi znalazł się autokar, którym podróżowało 40 obywateli Ukrainy. Zdjęcia pojawiły się na stronie OSP Mykanów na Facebooku.

Zakopane w żałobie. Nie żyje legenda, pogrzeb wywołał łzy dziesiątek osóbZakopane w żałobie. Nie żyje legenda, pogrzeb wywołał łzy dziesiątek osóbCzytaj dalej

Wydarzenia spowodowała opona

Jak podała policja, w ciężarowej cysternie przewożącej materiały sypkie, opona uległa uszkodzeniu. Wówczas kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w poprzedzający go autokar. Autobus z kolei uderzył w przyczepę ciężarówki jadącej przed nim, która przewoziła materiały łatwopalne. Po zderzeniu pojazdy stanęły w płomieniach.

Do akcji ratunkowej włączyły się śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Płonące pojazdy trzeba było ugasić, lecz z zachowaniem szczególnej ostrożności ze względu na pasażerów znajdujących się w środku. Łącznie 28 osób zostało rannych, z czego 4 są w stanie ciężkim. Lekarze przekazali jednak, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dzisiaj grzeje: 1. Chcieli spędzić wymarzone wakacje. Usłyszeli druzgocące słowa na lotnisku we Włoszech
2. Zapowiadają się spore kontrole. Na baczności powinni się mieć ci, którzy otrzymali pieniądze od państwa

Część osób szybko opuściła szpital, pozostało w nim kilkunastu poszkodowanych. Droga krajowa nr 1, na której doszło do wypadku ok. godziny 14, w czwartek wieczorem była wciąż nieprzejezdna. Utrudnienia w Bogusławicach w powiecie częstochowskim zakończyły się dopiero ok. godz. 2 w nocy z czwartku na piątek. Pierwszą relację zamiesciliśmy wczoraj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Radwańska już urodziła? Jej siostra opublikowała zdjęcie, które nie pozostawia najmniejszych wątpliwości
  2. Beata Szydło przerwała milczenie w sprawie jednych z mediów. "Czas powiedzieć dość. Jestem zbulwersowana, podła manipulacja"
  3. Ministerstwo potwierdziło, wielkie zmiany od 17 lipca. Wakacje będą wyglądać zupełnie inaczej
  4. No i się zaczęło, porażająca wiadomość z Chin. Wielu się obawiało, niestety dzieje się w Hongkongu
  5. Rząd podjął decyzję. Już dziś znoszą zakaz, wielka ulga dla tysięcy Polaków
  6. Niemowlę zbliżyło się do rottweilera. Rodzice nagrali wszystko

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł