wydarzenia ludzie uciekaliFot. Unsplash.com Kyle

Ludzie uciekali, ona nie zdążyła, nie żyje. Niewyobrażalna tragedia w hostelu w Polsce.

Wydarzenia, do których doszło w polskim hostelu, skończyły się tragicznie. Gdy pojawiło się zagrożenie, ludzie zaczęli opuszczać budynek w popłochu. Niestety jedna z kobiet nie zdążyła się schronić. O szczegółach akcji opowiedział rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej. Służby zastały wyjątkowo trudną sytuację.

Wydarzenia, do których doszło w hostelu w województwie mazowieckim, miały tragiczny finał. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce, zastali bardzo skomplikowaną sytuację. Niestety nie wszystkim osobom przebywającym w noclegowni udało się opuścić budynek na czas. Nieoficjalnie poinformowano o śmierci młodej kobiety. Szczegóły przedstawił rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku.

Dantejskie sceny w niemal całej Polsce, żywioł uderzył z gigantyczną mocą. Ponad 36 tysięcy osób poszkodowanychDantejskie sceny w niemal całej Polsce, żywioł uderzył z gigantyczną mocą. Ponad 36 tysięcy osób poszkodowanychCzytaj dalej

Dramatyczne wydarzenia rozpoczęły się późnym wieczorem. Około godziny 23:50 strażacy otrzymali zawiadomienie o pożarze, który wybuchł w prowizorycznym hostelu pracowniczym w miejscowości Góraszka w powiecie otwockim. W momencie, w którym służby pojawiły się na miejscu, sytuacja była już bardzo trudna - obiekt płonął z dwóch stron. W hostelu mieszkało kilkudziesięciu pracowników pochodzących z Ukrainy.

Dramatyczne wydarzenia w hostelu pracowniczym. Według nieoficjalnych informacji spłonęła młoda kobieta.

Wydarzenia zostały już skomentowane przez kapitana Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku, Macieja Łodygowskiego. Jak informuje strażak, gdy na miejscu pożaru pojawiły się służby, 20 osobom udało się już opuścić pracowniczy hostel. Wtedy do środka wysłano grupę ratowników wyposażonych w aparaty oddechowe. Poszukiwania zostały przerwane, ponieważ konstrukcja obiektu groziła zawaleniem.

- Sukcesywnie podawaliśmy prądy gaśnicze, co pozwoliło obniżyć temperaturę, a następnie dokończyć poszukiwanie. Niestety w jednym z pomieszczeń odnaleźliśmy częściowo zwęglone ciało - słowa kapitana Macieja Łodygowskiego cytuje serwis RMF24.

Nie wiadomo jeszcze, co doprowadziło do tego tragicznego wydarzenia. Strażacy wciąż czekają z informacją na temat przyczyny pożaru. Jednak zgodnie z nieoficjalnymi doniesieniami PAP w hostelu spłonęła młoda Ukrainka. Prowizoryczny obiekt pracowniczy przerobiony był ze szklarni i pokryty blachą oraz ocieplony wełną mineralną. Nie było w nim okien.

Dzisiaj grzeje: 1. Pół Polski zagrożone. Żywioł nie zna litości, alarm IMGW, lepiej nie wychodzić z domów
2. Sprawa pumy Nubii się nie kończy. Pojawiły się kolejne wątki
3. Nagły, pilny alarm w Europie. Może być wybuch. Może zrujnować plany tysięcy turystów

Hostel, w którym doszło do tragicznego wydarzenia, służył jako prowizoryczna noclegownia dla pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwie ogrodniczym. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o katastrofie spowodowanej trudnymi warunkami pogodowymi. Są ofiary śmiertelne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piotr Żyła z ukochaną Marceliną przekazali radosną nowinę. Fani oszaleli ze szczęścia
  2. Klienci PKO BP są zagrożeni. Uwaga na oszustów, pieniądze znikają z kont
  3. RMF przekazało złą informację. Zakaz od 22 dla wszystkich Polaków? Boleśnie odczują go również turyści
  4. Gwiazda disco polo kasuje turystów na gigantyczne pieniądze w Zakopanem. Astronomiczne ceny
  5. Dramatyczne nagranie z zagranicy wstrząsnęło milionami. Tragedia na oczach kamer, o której mówi cały świat
  6. Weterynarz wyjawił, co robi pies na chwilę przed uśpieniem. Niewyobrażalne

Źródło: RMF24

Następny artykuł