Wydarzenia pożar w CzarnobyluTurysci.pl

Gigantyczny pożar w Czarnobylu. Promieniowanie utrudnia akcję

Wydarzenia, o których rozpisują się media, rozgrywają się w strefie zamkniętej wokół nieczynnej elektrowni w Czarnobylu. Trwa akcja służb, niestety akcja jest utrudniona przez zwiększone promieniowanie.

Wydarzenia w Czarnobylu wymagały interwencji ukraińskiej Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Pożar zajął już 20 hektarów lasu znajdującego się w zamkniętej strefie. Akcja gaśnicza jest wyjątkowo trudna.

Nagranie z Włoch rozpętało burzę. Widok ulic wprawia w osłupienie, skrajna bezmyślnośćNagranie z Włoch rozpętało burzę. Widok ulic wprawia w osłupienie, skrajna bezmyślnośćCzytaj dalej

Wydarzenia w zamkniętej strefie

O sytuacji wyjątkowej w Czarnobylu poinformowała ukraińska Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Ogień szaleje w okolicach miejscowości Wołodymyriwka, która znajduje się w obwodzie kijowskim. Zgłoszenie o niebezpieczeństwie wpłynęło do służb w sobotę popołudniu, około godziny 13:00, a teraz informacja o tym zdarzeniu przedostała się do mediów.

Jak podkreślają eksperci, całą akcję gaśniczą utrudnia podwyższone tło promieniowania. Odnotowuje się je na niektórych odcinkach, co znacząco ogranicza pracę służb.

- Do walki z pożarem skierowano dwa samoloty gaśnicze An-32P i śmigłowiec Mi-8 - cytuje służby agencja Interfax-Ukraina.

W akcji uczestniczyć ma ponad 90 strażaków.

Dzisiaj grzeje: 1. Korea Północna w końcu przerwała milczenie ws. koronawirusa. Podano liczby
2. Ministerstwo edukacji zdecydowało się na kolejne, radykalne obostrzenia. Wiadomo, co stanie się z dziećmi i młodzieżą

Przypomnijmy, że elektrownia atomowa w Czarnobylu jest nieaktywna od tragicznej katastrofy, do której doszło 26 kwietnia 1986 roku. W jej wyniku znaczne tereny na Ukrainie oraz Białorusi zostały skażone wysoką dawką promieniowania, a do dziś na niektórych obszarach obserwuje się jego wysoki poziom. W tej strefie po dziś dzień obowiązuje oficjalny zakaz osiedlania się ludzi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd planuje ogromną zmianę na samą Wielkanoc. Dotyczy wszystkich, wielu Polaków się wścieknie
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. Chiny zamarły. 3 minuty, łzy napływają do oczu
  4. Nowe zarządzenie w Tatrach, uderzy nawet w mieszkańców. Wydano zarządzenie po wytycznych z Ministerstwa
  5. Złamał kwarantannę 15 razy w ciągu 10 dni. Miał swoje tłumaczenie, dostał gigantyczną karę
  6. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł