wydarzenia afrykaFot. Pixabay.com/Arcaion

13 dzieci nie żyje, 40 jest rannych. W zagranicznej szkole doszło do tragedii

Wydarzenia, które rozegrały się w tej szkole, są przerażające. W placówce wybuchła gigantyczna panika, dzieci zaczęły się tratować i wyskakiwać przez okna.

Wydarzenia, o których rozpisują się media z całego świata, były naprawdę przerażające. Lekcje już powoli się kończyły, gdy nagle coś wywołało ogromną panikę wśród uczniów. Nie wiadomo dokładnie, co się stało, jednak do sytuacji doszło w poniedziałek około godziny 17:00 czasu lokalnego, a teraz wiadomość trafiła do mediów.

Zwykły gest w Polsce, stosuje go każdy. Za granicą możesz dostać w zęby, gdy go pokażeszZwykły gest w Polsce, stosuje go każdy. Za granicą możesz dostać w zęby, gdy go pokażeszCzytaj dalej

Do tragedii doszło w szkole podstawowej Kakamega, która znajduje się na północny zachód od Nairobi, stolicy Kenii w Afryce. Maluchy zaczęły się tratować, a sytuacja była nie do opanowania - niektóre z dzieci wyskakiwały z okien na trzecim piętrze. Zgodnie z doniesieniami mediów, osoby zbiegające z wyższych piętek deptały po osobach, które upadały i znajdowały się niżej.

Straszne wydarzenia w szkole podstawowej

Ostatecznie śmierć poniosło 13 uczniów, a około 40 zostało rannych - część z nich musiała być hospitalizowana, są też takie, których stan oceniany jest jako krytyczny. Rodzice nie mogą zrozumieć, co się stało i są w rozpaczy. Wspiera ich tamtejszy minister edukacji, George Magoha.

- Utrata dziecka jest bardzo bolesna. Moje kondolencje dla rodziców, którzy stracili swoje dzieci - mówi.

Głos zabrał również gubernator Kakamega.

- Byłem w ogromnym szoku, widząc 13 uczniów leżących bez życia w kostnicy. Odebrało mi mowę. Wszyscy jesteśmy pogrążeni w głębokiej żałobie. Były to takie niewinne dusze - powiedział.

Policja prowadzi śledztwo

Nadal nie wiadomo, co wywołało tak gigantyczną panikę, jednak policja ogłosiła, że prowadzi śledztwo w tej sprawie. W mediach pojawiła się teoria, zgodnie z którą szkoła miała stać się celem jakiegoś ataku, jednak nie są to potwierdzone informacje.

Pojawiły się również głosy, iż w budynku znajdują się dwie klatki schodowe, jedna jednak została zablokowana. Rzekomo nauczyciel miał powiedzieć uczniom, że jedna z klatek jest wyłącznie dla gości, przez co wszyscy stłoczyli się w drugiej, ta informacja jednak również nie doczekała się oficjalnego potwierdzenia ze strony władz szkoły.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 8-letnia dziewczynka zmarła… ze starości. Powód jest wyjątkowo rzadki
  2. Lekarze stwierdzili, że jest tylko smutna. 15-latka powoli umierała na raka
  3. Tragedia tuż przy polskiej granicy. Padły strzały, trzy osoby nie żyją, dziecko ranne
  4. Dwie wioski doszczętnie zniszczone, co najmniej 30 osób nie żyje. Dramatyczne wiadomości ze świata
  5. Okropne zachowanie kierowcy turystycznego autobusu. Oni pędzili ratować ludzkie życie [FILM]
  6. Straszne doniesienia napływają do mediów. Są ofiary śmiertelne, wśród rannych dzieci

Źródło: Popularne

Następny artykuł