wydarzenia są zaginieni

Są zaginieni. Setki strażaków ruszyło do akcji. Potężny huragan uderzył w Europę

Wydarzenia z zachodu Europy wstrząsnęły całym światem. Są zaginieni ludzie, miejscowości odcięte od świata. Do akcji ratunkowej ruszyły setki strażaków. Bez prądu pozostaje ponad 12 tys. gospodarstw domowych.

Wydarzenia we Francji wstrząsnęły całym światem. Straszny kataklizm odciął od świata kilka miejscowości w południowo-wschodniej części kraju. Ponad 12 tys. gospodarstw domowych nie ma prądu. Są też osoby zaginione.

Padł rekord. Uwielbiane przez turytów miasto zagrożone. Rząd nie ma złudzeń, trzeba ratować PolakówPadł rekord. Uwielbiane przez turytów miasto zagrożone. Rząd nie ma złudzeń, trzeba ratować PolakówCzytaj dalej

Wydarzenia we Francji wstrząsnęły całym światem

Wskutek huraganu Alex, który przeszedł przez Francję, osiem osób oficjalnie zostaje uznanych za zaginione, a z trzema nie można się skontaktować. Wśród nich jest dwóch strażaków oraz dwie osoby, które prawdopodobnie zostały prowane przez wodę, gdy ich domy się zawaliły.

Najbardziej poszkodowane gminy znajdują się w dolinie rzeki Roya, w rejonie Tende oraz w dolinie Vesubie w regionie alpejskim. Kataklizm zniszczył most w wiosce liczącej około 1400 mieszkańców. W nocy z piątku na sobotę strażacy prowadzili prace wzmacniające konstrukcje uszkodzonej infrastruktury. Komunikacja jest bardzo utrudniona przez słabo działającą sieć telefoniczną. Według danych dostawcy energii Enedis, ponad 12 tys. gospodarstw pozbawionych jest prądu.

- Wiele domów zostało zniszczonych, miejscowości, jak m.in. Saint-Martin-Vesubie są odcięte od świata – informuje AFP.

Wysokie zachmurzenie uniemożliwia przeprowadzanie pełnego rekonesansu z helikopterów. Jak przekazało AFP, wiele dróg nie nadaje się do użytku, a część grozi osunięciem. Utrudnia to akcję ratunkową i przejazd wozów strażackich. Osoby, które nie miały możliwości dotrzeć do swoich domów w piątek schroniły się w ośrodkach noclegowych w Nicei.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe obostrzenia w Polsce. Polsat podał szczegóły, uderzą również w turystów
2. Lekarka jest przekonana, że 17-latka została skrzywdzona przez terapeutę. Prokuratura umorzyła śledztwo z bulwersującego powodu
3. TVP przekazało niewiarygodną wiadomość. Chodzi o CPK w Polsce, gigantyczne

- Wszystkie moje myśli kieruję do ofiar huraganu Alex – napisał prezydent Emmanuel Macron na Twitterze, dziękując strażakom, żandarmom, policjantom i wszystkim służbom zaangażowanym w terenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właściciel strzelił do golden retrievera. Bezcenna reakcja szczeniaka, zasłużył na Oscara
  2. W Milionerach gigantyczne emocje. Hubert Urbański aż osłupiał, już wkrótce wszystko się wyjaśni
  3. Polska gwiazda po cichu wzięła ślub. Wybrała obłędne miejsce, zdjęcia zapierają dech
  4. Znienacka zapytali turystów czemu chodzą bez maseczek w Zakopanem. Ich odpowiedź zwala z nóg
  5. Media przekazały najgorsze informacje, fani ze świata pogrążają się w żałobie. Nie żyje, jego pokazy były międzynarodowymi hitami
  6. Dramat w Łodzi. 45-latek pod wpływem wyrzucił psa do kontenera na śmieci. Tłumaczy, że miał ważny powód

Źródło: Polsat News

Następny artykuł