Wycieczki sylwesterUnsplash/Chris Gilbert

Sylwester za granicą? Wycieczki w tym czasie to hit

Wycieczki w okresie Bożego Narodzenia oraz Sylwestra cieszą się gigantyczną popularnością. Choć Polska postrzegana jest jako kraj z tradycjami, coraz więcej rodaków decyduje się na świętowanie poza domem. Niektóre kierunki lotów są absolutnym hitem na Nowy Rok.

Wycieczki organizowane przez biura podróży bardzo często mają charakter okolicznościowy. Wiążą się z konkretnymi świętami, okresami wakacyjnych czy zimowymi przerwami i innymi okazjami do wyjazdów z kraju. Klimat panujący w Polsce sprawia, że rodacy bardzo często chcą uciekać od zimna i śniegu, a w ostatnim czasie również od okresu bożonarodzeniowego. Sylwester za granicą staje się hitem, na który na przestrzeni ostatnich latach zdecydowały się już prawdziwe tłumy.

Wycieczka za granicę na Sylwestra podbija serca Polaków

Żmudne przygotowania do świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra spędzają sen z powiek wielu ludzi. Coroczne spotkania przy stole oraz odwiedzanie tych samych miejsc może być nużące, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zagraniczne wycieczki właśnie w tym okresie.

Jakie są zasady bagażu w Ryanair? Przygotuj walizkę idealnąJakie są zasady bagażu w Ryanair? Przygotuj walizkę idealnąCzytaj dalej

Spędzając ten czas w ciepłym, egzotycznym miejscu, z daleka od polskiej zimy i tradycji, odpocząć można zdaniem wielu najlepiej. Nie trzeba się martwić o przygotowywanie potraw, gotowanie, a organizatorzy często już w ofercie proponują kolację wigilijną w gronie samych podróżników. Wyjątkowo kuszące są również atrakcyjne ceny takich wyjazdów, można je bowiem kupić nawet kilka razy taniej, niż w sezonie letnim.

Gdzie spędzić Sylwestra za granicą?

Aby spędzić niezapomnianego Sylwestra, wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko. Wycieczki organizowane na terenie Europy bez wątpienia wprawią w zachwyt wielu fanów podróży. Jednym z najczęściej odwiedzanych w tym okresie miast jest szkocki Edynburg. Jest on lubiany ze względu na wyjątkową tradycję sylwestrową - zabawa trwa tam aż trzy dni. W ich trakcie organizowanych jest wiele zabaw, imprez oraz koncertów plenerowych, a wszystko kończy się gigantycznym pokazem fajerwerków nad imponującym zamkiem.

Nie mniej lubiane są też wycieczki na Sylwestra do Amsterdamu oraz Hamburga. Te dwa miasta co roku przyjmują tysiące turystów świętujących tam na ulicach Nowy Rok. Przed fanami dzikiej natury staje natomiast Islandia, gdzie po całej nocy zabaw tradycyjnie świętujący udają się do gorących źródeł, by odpocząć przed kolejnym rokiem. Takie spędzanie tego szczególnego czasu bez wątpienia sprawi, że nadchodzący rok będzie wyjątkowy i pełen wycieczek.

Strona główna