wycieczka mostFot. Facebook.com/Fundamental Architects

Zastanawiasz się co to? Jedyny taki budynek na świecie, lecz nie jest tylko mostem, spełnia też inną funkcję

Wycieczki na ten most już wkrótce będą nagminne. Jest niezwykły, widowiskowy, funkcjonalny, a do tego jest nie tylko mostem - spełnia też zupełnie inną funkcję. Trzeba przyznać, że architekci popisali się wyobraźnią i polotem.

Wycieczki na ten most lada chwila staną się normą. Wygląda spektakularnie, jest ogromny, a jego kształt i charakterystyczna "dziura" w środku przyciągają wzrok wszystkich przechodniów. Na razie jest to jedynie projekt, jednak już wkrótce zrealizowany ma zostać w stolicy Kazachstanu, Nur-Sułtan.

Holandia w obliczu katastrofy naturalnej. Holandia w obliczu katastrofy naturalnej. "Stoimy przed czymś gorszym niż kiedykolwiek w historii ludzkości"Czytaj dalej

Wbrew pozorom nie jest to jednak tylko i wyłącznie most. Połączony on ma być z luksusowym wieżowcem, z którego ostatnich pięter bez wątpienia podziwiać będzie można niesamowitą panoramę całego miasta.

Wkrótce całe wycieczki będą podziwiały ten most

Na pomysł niesamowitego mostu, który jeszcze nie powstał, a już jest ogromną atrakcją w mediach, wpadli architekci Fundamental Architects. Ma nosić nazwę Wieży Słońca, czyli Tower od The Sun, a powstanie nad rzeką Iszym. Jak donoszą media, ma mieć 121 metrów wysokości i będzie jednym z najwyższych budynków nie tylko w samym mieście Nur-Sułtan, ale i całym Kazachstanie.

Najbardziej w oczy w jego wyglądzie rzuca się oczywiście wielkie oko "wycięte" na środku. Jak można przeczytać w uzasadnieniu takiej bryły, ma umożliwić to swobodny przepływ powietrza przez wewnętrzną część konstrukcji. Nie bez znaczenia są oczywiście również wartości estetyczne oraz wpasowanie w panoramę miasta.

To nie tylko zwykły most - to biurowiec i apartamentowiec

Choć budynek rozciąga się między dwoma brzegami rzeki i umożliwia przeprawę z jednego na drugi, jest nie tylko zwykłym mostem. W jego wnętrzu znajdować się mają także liczne, luksusowe apartamenty, a także lokale handlowo-usługowe.

Jak podają media, po jego powstaniu skupiać się tam ma całe życie biznesowe miasta. Trzeba przyznać, że zagraniczni partnerzy z pewnością będą pod wrażeniem lokalizacji biura w takim miejscu.

wycieczki mostFot. Facebook/Fundamental Architects

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pasażerka groziła wysadzeniem, chciała podpalić turystę i wszczęła awanturę. Przerażające sceny na pokładzie samolotu
  2. Wioska jak ze snów jest całkiem niedaleko. Tam każdy może poczuć się jak dziecko
  3. Polska dopiero na 13. miejscu, wyprzedzili nas też Czesi. Ranking najsilniejszych paszportów może rozczarować
  4. Polski zamek w jednej z najgorętszych, zagranicznych produkcji serialowych ostatnich lat. Robi piorunujące wrażenie
  5. "Krzywy las" jak z bajki znajduje się w Polsce! Jest jedyny w swoim rodzaju
  6. Lidl Podróże wycofuje się z Polski. To koniec oferty dla turystów

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł