wycieczki googleFot. Pexels.com/Deepanker Verma

Oszukał mapy Google w banalny sposób. Lepiej im bezgranicznie nie ufać

Wycieczki planowane z pomocą Google Maps są banalnie proste. Każdy krok, który powinniśmy wykonać, pokazuje nam się na ekranie telefonu, jednak czasem lepiej nie ufać bezgranicznie trasie, która została nam wytyczona.

Wycieczki planowane z pomocą map Google mogą skończyć się dla nas w niespodziewany sposób. W XXI wieku ludzie bezgranicznie ufają technologii, jednak nie zawsze jest to dobry pomysł. Artysta Simon Weckert udowodnił, że system map internetowych oszukać można w banalny sposób, choć wielu turystów nie zdaje sobie z tego zupełnie sprawy.

13 dzieci nie żyje, 40 jest rannych. W zagranicznej szkole doszło do tragedii13 dzieci nie żyje, 40 jest rannych. W zagranicznej szkole doszło do tragediiCzytaj dalej

Jadąc samochodem na wycieczkę, większość ludzi bazuje na mapach Google. Pokazują one zarówno trasę, jak i natężenie ruchu oraz pozwalają unikać korków. Nie zawsze jednak mówią prawdę - wystarczy, że znajdzie się na trasie wózek pełen telefonów.

Wycieczki z Google Maps mogą wyprowadzić w pole

Weckert postanowił przeprowadzić eksperyment, który uświadomił wielu turystom oraz osobom kierującym się mapami Google, że trzeba zachowywać czujność i zdrowy rozsądek. Przez most Schilling ciągnął wózeczek, który zapełnił 99 telefonami z włączoną nawigacją.

Początkowo na mapach Google nic się nie zmieniło, jednak po chwili cała droga zmieniła kolor na czerwony. Algorytm zaczął sugerować kierowcom trasy alternatywne, podczas gdy na drodze nie było nikogo z wyjątkiem mężczyzny ciągnącego mały wózeczek.

- Mapy Google i modele świata oparte na symulacji determinują rzeczywistość i postrzeganie przestrzeni oraz rozwój działania tych modeli - zauważył artysta.

Większość ludzi zaufała Google Maps i omijała trasę szerokim łukiem, co uwiecznione zostało na nagraniu, które trafiło do sieci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prawie połowa Polaków powinna go zapłacić. Podatek od posiadania psa coraz wyższy
  2. 6-letni Antoś przegrał walkę z chorobą. Wszystko zaczęło się od przeziębienia
  3. Co najmniej 20 osób nie żyje, 16 rannych, również dzieci. Tragedia za granicą podczas nabożeństwa
  4. Stan kryzysowy w dwóch krajach. Poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa żywnościowego
  5. Niesamowite zdjęcie rzuciło internautów na kolana. Uchwycono magiczny moment przy -40 stopniach
  6. Chciała zabłysnąć na stoku. Nagle stała się pośmiewiskiem, internauci nie mają litości

Źródło: Onet

Następny artykuł