wycieczki samolotFot. Facebook.com/Heinkel Group

Przyszłość latania samolotami? Projekt nowych foteli wywołał ogromną burzę, ciaśniej niż w PKP

Wycieczki samolotem już wkrótce odbywać się będą w takich warunkach? Ten fotel wywołał ogromną burzę, a pasażerowie nie potrafią sobie tego wyobrazić. Będzie niczym w PKP, tylko o wiele ciaśniej.

Wycieczki samolotem raczej kojarzą się z wygodą oraz szybkim dotarciem na miejsce. Większość turystów decyduje się na lot, ponieważ jest o wiele szybszy od mozolnej podróży autobusem lub pociągiem. Czasami jesteśmy nawet w stanie pogodzić się z drobnymi niewygodami, jeśli cena jest wyjątkowo przystępna. Nowe rozwiązanie jednak wywołało prawdziwą burzę.

Jedno z najmroczniejszych, opuszczonych miast świata jest w Polsce. Jego historia jest wyjątkowo smutnaJedno z najmroczniejszych, opuszczonych miast świata jest w Polsce. Jego historia jest wyjątkowo smutnaCzytaj dalej

Projekt nosi nazwę "Flex Lounge" i trzeba przyznać, że jest naprawdę intrygujący. Zakłada, że fotele będzie można konfigurować tak, by siedzieć na przeciwko pasażerów z poprzedniego rzędu. Zdania na jego temat są podzielone, większości jednak w bardzo nieprzyjemny sposób kojarzy się z ciasnymi przedziałami znanymi z PKP.

Wycieczki samolotem twarzą w twarz?

Dzięki obrotowym krzesłom, czwórka pasażerów może siedzieć dosłownie twarzą w twarz - przestrzeni między nimi jest bardzo niewiele. Zgodnie z zapowiedziami twórców projektu, "Flex Lounge" ma być przede wszystkim przeznaczony dla rodzin z dziećmi oraz przyjaciół, choć trudno sobie wyobrazić grupę znajomych, którzy są aż tak "blisko" ze sobą.

Obrotowy fotel miałby znajdować się w pierwszym rzędzie, a o jego obrót trzeba by było poprosić załogę. Możliwe by to było dopiero po starcie, gdy znikną komunikaty o zapięciu pasów. Jak można się domyślić, fotele miałyby wracać na swoje miejsce tuż przed podejściem do lądowania.

Pomysł wzbudza ogromne kontrowersje

Pierwsze wizualizacje projektu wywołały mieszane uczucia zarówno u ekspertów, jak i pasażerów. Wszyscy zwracają uwagę przede wszystkim na niewielką przestrzeń między obróconymi fotelami - trudno sobie wyobrazić, co by się działo w momencie, gdy wstać np. do toalety musiałaby osoba siedząca od strony okna.

Jak na razie nie wiadomo, czy projekt trafi do produkcji, niewykluczone jednak, że właśnie tak będzie wyglądała przyszłość podróżowania. Na razie "Flex Lounge" został zgłoszony od konkursu na najbardziej innowacyjne rozwiązanie w branży lotniczej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukryta kamera zarejestrowała dziwne zachowanie mężczyzny. Nagrano, co robi na ulicy z bezpańskim psem
  2. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  3. PKP znowu rozczarowuje. Koniec z dodatkiem w cenie biletu, trzeba będzie kupować sobie samemu
  4. Pierwszy raz od 200 lat. Mieszkańcy Helsinek patrzą w kalendarze i nie wierzą własnym oczom
  5. Niesamowite zdjęcie rzuciło internautów na kolana. Uchwycono magiczny moment przy -40 stopniach
  6. W sieci pojawiło się porażające zdjęcie Królikowskiego. Fani zamarli, byli przerażeni

Źródło:

Następny artykuł