Wycieczka z przewodnikiem czy bez?Pixabay.com Free-Photos

Wolicie zwiedzać na własną rękę czy korzystacie z usług przewodników?

Wycieczka po obcym miejscu niemal zawsze jest ekscytującym przeżyciem, jednak każdy ma własny pomysł na spędzenie czasu. Niektórzy wolą zaplanowane zwiedzanie pod okiem przewodnika, inni chcą sami wszystko zobaczyć. Jakie jest wasze zdanie?

Wycieczka jest częstym elementem niemal każdego wyjazdu. Turyści chcą poznać nowe miejsce, zwłaszcza jeśli to miasto o bogatej przeszłości, pełne zabytków i zakamarków. Dla wielu to najcenniejsze, co wynoszą z podróży - wspomnienia o cudnych widokach oraz wiedza, jaką zdobywają podczas swoich wypraw. Jednak sposoby zdobywania wiedzy o odwiedzanej lokacji są różne. Część osób zdecydowanie woli razem z grupą innych podróżników słuchać przewodnika, który ma zaplanowaną trasę, inni preferują samodzielne spacery. Jak jest z wami?

Wycieczka jest lepsza z czy bez przewodnika?

Przewodnik turystyczny posiada wszelkie niezbędne kwalifikacje, by móc oprowadzać podróżników po wszelkich obiektach, miejscowościach, terenach i zabytkach, udzielając po drodze szczegółowych, potwierdzonych informacji. Często zna przeróżne anegdoty i ciekawostki, które dodają nieco humoru do zwiedzania. Przy każdym ważnym obiekcie robi zazwyczaj przystanek, by uczestnicy wyprawy mieli czas nacieszyć oczy czy zrobić zdjęcie. Dla wielu osób to najbardziej wartościowa forma spędzania czasu na urlopie - nie tylko podziwiając, ale też zdobywając wiedzę na temat miejsca, w którym przebywają, ale dla niekórych taka forma jest nudna i zabiera całą swobodę.

Katastrofa lotnicza u naszych sąsiadów. Co najmniej 20 osób nie żyje, trwa akcja ratunkowaKatastrofa lotnicza u naszych sąsiadów. Co najmniej 20 osób nie żyje, trwa akcja ratunkowaCzytaj dalej

Są osoby, które przed wyjazdem robią odpowiedni research, kupują mapy i przewodniki, by samemu zawczasu posiąść jak najwięcej wiedzy. Później wolą spacery na własną rękę, podczas których zazwyczaj nie wyznaczają sztywnych tras. Mogą zboczyć z obranego kursu w każdej chwili jeśli tylko zauważą coś godnego uwagi, dokładnie obejść każdą lokację, w dowolnej chwili wstąpić do knajpy czy sklepu. Właśnie poczucie wolności, niezależności jest dla nich najcenniejsze podczas pobytu w nowym miejscu, a wycieczki z przewodnikiem uważają za nużące i ograniczające.

Dzisiaj grzeje: 1. Oburzające słowa Cejrowskiego. Podróżnik wywołał kolejny skandal. Internet nie zapomina
2. Gwiazdor TVP uległ tragicznemu wypadkowi. Dramatyczny apel o pomoc, nie jest dobrze
3. TVN informuje. Papież Franciszek przyjął rezygnację. Na placu tłumy turystów

Obie formy zwiedzania mają swoje wady i zalety - najważniejsze, by czerpać radość ze swojej wyprawy. Warto także spróbować zwiedzać inaczej i skusić się na udział w zorganizowanej wycieczce lub zwiedzanie na własną rękę. Być może okaże się, że do tej pory popełnialiśmy błąd i to właśnie to druga metoda jest dla nas najwłaściwsza. Jakie jest Wasze zdanie? Napiszcie w komentarzu, do której grupy turystów się zaliczacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Suczka zobaczyła, że ktoś zabiera jej jedyne dziecko. Zareagowała błyskawicznie, niezwykłe wideo
  2. W PRL-u byli gwiazdami naukowego programu TVP. Zmarli w dramatycznych okolicznościach
  3. Nagła decyzja Rządu. Ministerstwo odradza podróżowanie do kolejnego kraju. Nie jest dobrze
  4. Są poszkodowani i ranni. Tragedia na południu Polski. Podróżowali autokarem
  5. Turystka wyszła w góry. Wystarczył jeden ruch i doszło do dramatu. Porażająca akcja
  6. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

Następny artykuł