naturaFot. Wikipedia.org/ Ludwig Schneider/zdjęcie poglądowe

Przykre wiadomości z Puszczy Białowieskiej. Jeden z jej królów został zabity

Wycieczka do Puszczy Białowieskiej zawsze wiąże się z podziwianiem przepięknych żubrów. To prawdziwi królowie tych terenów, jeden z nich jednak teraz został zabity.

Każda wycieczka w Puszczy Białowieskiej ma kilka obowiązkowych punktów. Jest to m.in. wizyta w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym czy w Rezerwacie Pokazowym Żubrów. Te przepiękne zwierzęta zachwycają swoim majestatem oraz imponującymi rozmiarami, jednak nie każdy potrafi to niestety docenić.

Tuż po cumowaniu luksusowego statku pasażer zrobił okropną rzecz. Nie żyje, pozostali nie mogą uwierzyćTuż po cumowaniu luksusowego statku pasażer zrobił okropną rzecz. Nie żyje, pozostali nie mogą uwierzyćCzytaj dalej

Jak poinformowała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku, na terenie nadleśnictwa Browsk w Puszczy Białowieskiej znaleziono martwego żubra. Nie padł jednak sam - został zabity przez kłusowników.

Żadna wycieczka do Puszczy Białowieskiej nie powinna kończyć się w ten sposób

Zwierzę zostało odnalezione podczas wycieczki leśniczego z leśnictwa Pasieka do prywatnego lasu. Jak przekazał rzecznik RDLP w Białymstoku, Jarosław Krawczyk, król Puszczy miał wpaść we wnyki.

- Zwierzę było zaplątane w stalową linkę przywiązaną do drzewa. Nadleśnictwo niezwłocznie powiadomiło policję, Białowieski Park Narodowy, Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Białymstoku oraz lekarza weterynarii - przekazał Krawczyk.

Na miejscu pojawiła się policja, która zabezpieczyła materiał dowody. Próbki do badań pobrali też przedstawiciele Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży.

Król Puszczy został zabity przez kłusowników

Przeprowadzono również sekcję zwłok biednego zwierzęcia.

- Wstępnie stwierdzono, iż przyczyną śmierci było pęknięcie serca na skutek duszenia się zwierzęcia - informuje Krawczyk.

Przypomnijmy, że te piękne zwierzęta znajdują się pod ścisłą ochroną. Na wolności w polskiej części Puszczy żyje ich zaledwie około 650, a śmierć jednego z osobników to ogromna strata.

- Jesteśmy oburzeni tym bezmyślnym aktem kłusownictwa. Zabicie żubra to nie tylko przestępstwo, ale przede wszystkim niepowetowana strata wyrządzona przyrodzie - czytamy na stronie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Michał Szpak padł ofiarą oszustów. Nie jest jedyny, teraz ostrzega innych
  3. Najczęstsze objawy kobiecych nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Przejmujące wideo z Chin. Widać, jak traktowani są zarażeni śmiertelnym wirusem
  5. Tuż po cumowaniu luksusowego statku pasażer zrobił okropną rzecz. Nie żyje, pozostali nie mogą uwierzyć
  6. Okłamywał całą załogę w samolocie, że ma złamaną nogę. Internauci nie mieli dla niego litości
  7. Co najmniej 3 osoby nie żyją, nie wiadomo ile rannych. TVP donosi o okropnej katastrofie

Źródło: Onet

Następny artykuł