wycieczka jasna góraFot. Wikimedia.org/Reytan/public domain

Jasna Góra znów zaprasza pielgrzymów. Obowiązują ścisłe zasady

Wycieczka na Jasną Górę będzie ponownie możliwa dla pielgrzymów. Od poniedziałku weszły w życie nowe zasady dotyczące ilości osób w miejscach kultu religijnego. Oznacza to, że teraz w częstochowskim sanktuarium będzie mogło przebywać znacznie więcej ludzi niż przez ostatnie 4 tygodnie.

Wycieczka na Jasną Górę, chociaż w tym momencie nie jest zalecana, ponownie jest możliwa po czterech tygodniach ścisłych ograniczeń. Zmianie uległa liczba osób, która jednorazowo może przebywać na terenie świątyni.

12-latka musiała przejść przez koronawirusa ponad 100 km. Nie dała rady, nie żyje, przykra wiadomość ze świata12-latka musiała przejść przez koronawirusa ponad 100 km. Nie dała rady, nie żyje, przykra wiadomość ze świataCzytaj dalej

Wycieczka na Jasną Górę znów możliwa

Od poniedziałku 20 kwietnia, po 4 tygodniach ścisłych restrykcji, ponownie większe grupy będą mogły odwiedzić sanktuarium na Jasnej Górze. Według najnowszych wytycznych rządu, w miejscach kultu religijnego obowiązuje zasada jednej osoby na każde 15 m kw. powierzchni kościoła czy kaplicy.

Biorąc pod uwagę wielkość poszczególnych obiektów sanktuarium, do bazyliki jednorazowo może wejść 60 osób, do Kaplicy Matki Bożej 45, a do Kaplicy Pokuty 16. Dla zwiększnia kontroli nad liczbą osób, przejście między Kaplicą Matki Bożej a bazyliką zostało zamknięte i obowiązują do nich osobne wejścia.

- Zapraszamy do korzystania z możliwości osobistego nawiedzenia sanktuarium. Jeżeli okaże się, że będzie znaczna liczba wiernych, która będzie chciała uczestniczyć we mszy świętej, będziemy wtedy zastanawiać się nad otwieraniem zewnętrznych kaplic na potrzeby Eucharystii. Będziemy starać się, aby pielgrzymi, którzy przybędą na Jasną Górę, mogli we mszy świętej uczestniczyć - powiedział o. Pastusiak, cytowany przez biuro prasowe Jasnej Góry.

Dzisiaj grzeje: 1.Pojazd ONZ zaatakowany, jedna osoba nie żyje. Wiózł wymazy pacjentów badanych na koronawirusa
2. Mięso w górę z ceną o 20%. Dyrektor PFPŻ ostrzega przed jeszcze większymi podwyżkami

Pielgrzymów obowiązuje również zasada zakrywania ust i nosa, a także nakaz zachowywania bezpiecznej odległości od innych odwiedzających. Przed wejściem do Kaplicy Cudownego Obrazu i bazyliki ustawiono pojemniki z płynem dezynfekującym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media podały najgorsze wiadomości z samego rana, wszyscy Polacy w żałobie. Nie żyje była minister edukacji, Krystyna Łybacka
  2. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
  3. Mocne oświadczenie rządu Hiszpanii. Apel do turystów
  4. Jeden park narodowy pozostanie zamknięty mimo decyzji ministra. Wydano specjalny komunikat
  5. Polscy lekarze lecą do kolejnego kraju. Będą pomagać walczyć z koronawirusem
  6. Były prezes Barcelony trafił do więzienia. Na początek odsiadki dostał prezerwatywy i wazelinę

źródło: onet.pl

Następny artykuł