wycieczka rzekaFot. Facebook/Małopolska Policja

Polacy wjechali samochodami do rzeki, szukali ekstremalnych wrażeń. Teraz słono za to zapłacą

Wycieczka samochodowa dwóch mężczyzn zakończyła się w rzece. Musiała interweniować policja, takie zachowanie jest nielegalne.

Wycieczka samochodami terenowymi to bez wątpienia świetna zabawa i spora dawka adrenaliny dla każdego podróżnika. Spędzanie czasu w ten sposób jest dozwolone, pod warunkiem, że nie robi się tego w miejscach niedozwolonych, a tak jak stało się tym razem.

Policja siłą wyrzuciła ją z plaży. Wszystko przez strój kąpielowy, który miała na sobiePolicja siłą wyrzuciła ją z plaży. Wszystko przez strój kąpielowy, który miała na sobieCzytaj dalej

Komenda Powiatowa Policji z Brzeska przekazała informacje o interwencji, do której doszło nad rzeką Dunajec. Dwóch mężczyzn samochodami terenowymi wjechało do wody, co jest niezgodne z prawem.

Wycieczka zakończyła się interwencją policji

Dunajec jest rzeką o wielkim znaczeniu turystycznym w naszym kraju. Na spływ Pienińskim Przełomem decyduje się wielu podróżników, podobnie jak relaks nad wodą, uprawianie kajakarstwa czy łowienie ryb. Niestety spokój na tym terenie w miniony weekend zaburzony został przed dwa samochody terenowe.

Wczoraj na Facebooku Małopolskiej Policji pojawiły się zdjęcia z interwencji służb. Dwóch mężczyzn urządziło sobie rajd po rzece w miejscowości Domosławice. "Wodne szaleństwo" zakończyło się ostatecznie wystawieniem mandatów karnych.

Policjanci przypomnieli w swoim wpisie, że takie zachowanie jest nie tylko skrajnie niebezpieczne, ale również zabronione.

- Przypominamy, że zgodnie z Ustawą z dnia 20 lipca 2017 r. – „Prawo wodne” kto porusza się pojazdami w wodach powierzchniowych lub po gruntach pokrytych wodami podlega karze grzywny - czytamy w komunikacie.

wycieczka rzeka

Fot. Facebook/Małopolska Policja

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje lider Budki Suflera. Muzyk zmagał się z nowotworem, miał 69 lat
  2. Największe epidemie w ostatnich latach. Nie tylko koronawirus jest niebezpieczny
  3. Nad Europę nadciąga huragan. Mieszkańcy muszą być gotowi, będzie bardzo niebezpiecznie
  4. Śnieżny Księżyc już wkrótce pojawi się na niebie. Nie przegap szansy, zdarza się bardzo rzadko
  5. Pracownica hostelu nie wytrzymała. Opowiedziała o najbardziej żenującej sytuacji, jaką przeżyła
  6. Najsmutniejsze wieści z Watykanu o Benedykcie XVI. 92-letni papież emeryt niestety jest na skraju, cały świat się modli

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł