Turysci.pl
EN 01504452 0160

fot. BNPB/Xinhua News/East News

Wybuch wulkanu Semeru na Jawie. Jest ofiara śmiertelna i wielu poszkodowanych

5 Grudnia 2021

(Ostatnia zmiana: 31 Grudnia 2021)

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Na indonezyjskiej wyspie Jawa doszło do wybuchu wulkanu Semeru. Zginęła co najmniej jedna osoba. Jest ponad czterdzieści poszkodowanych, ranni mają poparzenia.

Miejscowościom położonym u stóp wulkanu zagrażają chmury gorących wyziewów wulkanicznych - poinformowały tamtejsze władze. Lokalne media dodają, że ewakuacja wsi trwa w całkowitych ciemnościach - dym i opadający popiół całkowicie zasłoniły słońce.

cathedral-gdc4a72583 1280

Nowe zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii. Wraca wymóg testów

CZYTAJ DALEJ

Nie żyje co najmniej jedna osoba

Erupcja wulkanu Semeru na Jawie spowodowała śmierć co najmniej jednej osoby oraz poparzenia u 41 osób - poinformował zastępca szefa okręgu Lumajang Indah Masdar, cytowana przez Reutera.

Lokalne media donoszą ponadto, że słońce zostało całkowicie zasłonięte przez kłęby popiołu i dym. Sytuację dodatkowo utrudnia gwałtowny deszcz wywołany erupcją, który doprowadził do zalania okolicy rzekami błota i popiołu.

Ewakuacja wiosek z okolic wulkanu

W internecie pojawiły się nagrania mieszkańców okolicznych wiosek w prowincji Jawa Wschodnia. Widać na nich ludzi, którzy w panice uciekali z domów. Na miejscu prowadzona jest akcja ratunkowa. Lokalne służby ustawiły m.in. namioty dla ewakuowanych.

Wybuch wulkanu nie spowodował jednak ograniczenia ruchu lotniczego - przekazał kontroler indonezyjskiej przestrzeni powietrznej AirNav Indonesia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Polsat News

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

USA. Samolot wypełnił się gęstą, białą mgłą. Nietypowa reakcja załogi

Czytaj więcej >

Świat

Silne trzęsienie ziemi na Jawie

Czytaj więcej >

Świat

Japonia przedłuża restrykcje graniczne. Obcokrajowcy nie wjadą do marca

Czytaj więcej >

Świat

USA. Zderzenie pociągu z awionetką. Chwilę wcześniej pilot awaryjnie lądował na torach

Czytaj więcej >

Świat

Poważny incydent na stoku w USA. W sieci pojawiło się nagranie

Czytaj więcej >

Świat

Brazylia: Karnawał w Rio odwołany

Czytaj więcej >