Turysci.pl
landscape-2448757 1280 (1)

fot. Pixabay/ SofiLayla

Wybuch w ukraińskich Karpatach. Dwie osoby nie żyją, pięć osób jest rannych

4 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Podczas rozpalania ogniska w ukraińskich Karpatach doszło do wybuchu, w wyniku którego dwie osoby zginęły, a pięć zostało rannych - poinformowała w czwartek lokalna policja. Według wstępnych ustaleń do eksplozji doszło wskutek zapalenia ładunku z czasów pierwszej wojny światowej.

Grupa turystów, która spędzała czas w ukraińskich Karpatach, próbowała rozpalić ognisko. Doszło do wybuchu, w wyniku którego zginęły dwie osoby.

gubałówka

Górale ostrzegają przed niedźwiedziem na Gubałówce. „To młode zwierzę"

CZYTAJ DALEJ

Tragiczny wybuch w ukraińskich Karpatach

Do zdarzenia doszło w środę o godzinie 21:20 w pobliżu miejscowości Woronenko w Karpatach, gdzie wypoczywała grupa 12 osób, w tym dwoje dzieci. Kiedy turyści zaczęli rozpalać ognisko, doszło do eksplozji.

Wskutek wybuchu straciły życie dwie osoby pochodzące z obwodu iwano-frankowskiego. Ponadto pięć osób zostało hospitalizowanych z różnym stopniem obrażeń - pisze Interfax-Ukraina.

Według wstępnych ustaleń policji przyczyną eksplozji mógł być pocisk z czasów pierwszej wojny światowej. Jak poinformowano, przez teren, gdzie wypoczywali turyści, przechodziła Linia Arpada.

- Na miejscu zdarzenia znaleziono lej powstały w wyniku wybuchu i odłamki skorodowanego metalu, podobne do odłamków pocisku z czasów pierwszej wojny światowej - poinformowała policja obwodu zakarpackiego, cytowana przez Interfax-Ukraina.

Lokalne media dowiedziały się również, że wszystkie poszkodowane osoby to kobiety. Jedna z nich jest w stanie ciężkim, innej amputowano rękę. Dzieci, które były na tej samej wycieczce, nie zostały ranne.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat, Interfax-Ukraina

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >

Europa

Czarne muchy atakują w Hiszpanii. Ich ugryzienie może źle się skończyć

Czytaj więcej >

Europa

Koniec z tanimi lotami w Ryanair. Przewoźnik zapowiada podwyżki na wakacje

Czytaj więcej >

Europa

Etna znowu się przebudziła. Po zboczach spływa lawa

Czytaj więcej >

Europa

Za drinki i przekąskę zapłaciły prawie 3 tysiące. Skandal w Grecji

Czytaj więcej >

Europa

Turyści tłumnie ruszyli do Wenecji po zniesieniu obostrzeń. Władze postanawiają ograniczyć turystykę

Czytaj więcej >