wulkan indonezjaScreen/youtube/BERNAMA TV

Erupcja wulkanu, wszystko się nagrało. Słup dymu sięgał 2 kilometrów [FILM]

Wulkan podczas erupcji wypuścił w niebo ogromny słup dymu. Wszystko zostało nagrane, zagrożeni byli okoliczni mieszkańcy oraz turyści.

Wulkan Merapi w Indonezji wybuchł 13 lutego wczesnym rankiem, jednak teraz pojawiły się w mediach nagrania z tego niezwykłego, choć strasznego wydarzenia. Erupcja była krótkotrwała, lecz wyjątkowo intensywna i zagrażała ludziom.

Sztorm rzucał nim jak szmacianą lalką. Podniebny kolos miał ogromne kłopoty [FILM]Sztorm rzucał nim jak szmacianą lalką. Podniebny kolos miał ogromne kłopoty [FILM]Czytaj dalej

Indonezyjska agencja badawczo-rozwojowa ds. katastrof geologicznych (BPPTKG) przekazała, że wybuch nastąpił dokładnie o godzinie 5:16 czasu lokalnego. Całe wydarzenie trało jedynie około 2 minut, jednak tyle wystarczyło, by wywołać lęk u tysięcy ludzi.

Wulkan w Indonezji nastraszył mieszkańców

Wulkan Merapi znajduje się między Jawą Środkową oraz prowincjami Yogyakarta. W ostatnim czasie wykazuje się wyjątkową aktywnością, a jego ostatnia erupcja miała miejsce 4 stycznia 2020 roku.

W związku z tymi wydarzeniami, BPPTKG zadecydowała o wprowadzeniu poziomu alarmowego "waspada", co tłumaczyć można jako "uwaga". Jest to drugi stopień alarmowy w czterostopniowej skali systemu ostrzegania ludności. W sieci pojawiło się wiele zdjęć oraz nagrań, na których widać skalę tego naturalnego zdarzenia. Patrząć na nie, trudno się dziwić, że miejscowi są zaniepokojeni nadmierną aktywnością wulkanu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 8-letnia dziewczynka zmarła… ze starości. Powód jest wyjątkowo rzadki
  2. Lekarze stwierdzili, że jest tylko smutna. 15-latka powoli umierała na raka
  3. Tragedia tuż przy polskiej granicy. Padły strzały, trzy osoby nie żyją, dziecko ranne
  4. Dwie wioski doszczętnie zniszczone, co najmniej 30 osób nie żyje. Dramatyczne wiadomości ze świata
  5. Okropne zachowanie kierowcy turystycznego autobusu. Oni pędzili ratować ludzkie życie [FILM]
  6. Straszne doniesienia napływają do mediów. Są ofiary śmiertelne, wśród rannych dzieci

Źródło: Nczas.com

Następny artykuł