Wuhan ponowne zakażeniascreen/youtube/DW News

Media: fala powtórnych zakażeń w Chinach. W Wuhan ozdrowionym pacjentom miały wyjść pozytywne wyniki testów

Wuhan jest miejscem, w którym rozpoczęła się pandemia koronawirusa. Choć w ostatnim czasie życie w tym mieście zaczęło wracać do normy, pojawiły się niepokojące informacje. U ludzi, którzy wyzdrowieli, testy znów wykazały zakażenie.

Wuhan to miasto w Chinach, o którym w grudniu usłyszał cały świat. W tym miejscu wykryto pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem, choć wtedy nie spodziewano się jeszcze, że choroba ma się rozprzestrzenić na cały świat. W ostatnich dniach z Chin jednak docierały informacje, że miasto to powoli wraca do normy. Powoli powracało tam życie, teraz jednak mediach pojawiły się bardzo niepokojące informacje. Około 5-10% pacjentów, którzy wyzdrowieli, znów na testach na obecność koronawirusa ma wynik pozytywny.

Polscy turyści zalali Mazury podczas kwarantanny. Szukają noclegów Polscy turyści zalali Mazury podczas kwarantanny. Szukają noclegów "na dziko", oburzające zachowaniaCzytaj dalej

Niepokojące doniesienia z Wuhan

Wuhan zostało zamknięte w połowie stycznia, a w ostatnich dniach zaczęto mówić o zniesieniu ograniczeń. Między 18 a 22 marca nie odnotowano tam żadnego, nowego przypadku u osoby, która nie przyjechała do Chin z zagranicy. Wszystko to wskazywało na zdecydowaną poprawę sytuacji, która dawała nadzieję dla całego świata.

Amerykański portal Npr.org przeanalizował dane z kilku punktów kwarantanny w Wuhan. Przebywają w nich pacjenci, którzy poddawani są dalszej obserwacji, już po oficjalnym wypisze ze szpitali. Zgodnie z tymi raportami do 10% osób uznawanych za wyleczonych znów wykazało pozytywny wynik na testach. Zwykle czas między dwoma testami wynosił aż kilka tygodni. Oczywiście Chiny oficjalnie tych danych nie potwierdziły, co zdaniem obserwatorów tamtejszej polityki nie stanowi zaskakującego działania.

Dzisiaj grzeje: 1. Wprowadzono nowe ograniczenia w Polsce. Mateusz Morawiecki potwierdził wielkie obostrzenia
2. Dzisiaj ostatni dzień pracy dla kilkudziesięciu tysięcy Polaków. Pracodawcy już nie czekają

Pojawiły się w mediach już głosy, że ponowne zakażenia u wyleczonych mogą być objawem nadchodzącej, kolejnej fali infekcji. Wirusolodzy jednak studzą takie zapędy - sugerują, że ponowne zainfekowanie tak szybko po zakażeniu jest mało prawdopodobne, jednak nie da się tego stwierdzić ze 100-procentową pewnością, ponieważ danych o koronawirusie wciąż jest zbyt mało.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. RMF podał nieoficjalne szczegóły nowych obostrzeń. Szykują się wielkie ograniczenia
  2. Epidemia koronawirusa zmusiła Brytyjczyków do budowy gigantycznego szpitala
  3. Arcyważny apel papieża Franciszka. Dotyczy każdego kraju na świecie
  4. Tragiczna granica przekroczona przez Włochy. Liczba zmarłych jest przytłaczająca
  5. 56 tys. mandatów w 3 dni. Porażające ignorowanie kwarantanny w europejskim kraju
  6. Nie żyje znany bramkarz. Zmarł niespodziewanie, miał tylko 43 lata

Źródło: Interia

Następny artykuł