wuhan chiny koronawirusFot. Pixabay.com/Petrick_L

Wuhan wraca do życia. Zniesiono bardzo ważne ograniczenie

Wuhan był pierwszym zarejestrowanym ogniskiem epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. Po miesiącach izolacji miasto zaczyna wracać do życia, powoli znosząc kolejne ograniczenia.

Od grudnia zeszłego roku Wuhan zmagało się z zagrożeniem nowego koronawirusa. Miasto musiało odizolować się od reszty świata wprowadzając drakońskie zasady oraz surowe ograniczenia dla swoich mieszkańców. Obecnie sytuacja zaczęła powoli wracać do normy.

Kolejny kraj wyprzedził Chiny. Tysiące przypadków zakażenia, zawrotna liczbaKolejny kraj wyprzedził Chiny. Tysiące przypadków zakażenia, zawrotna liczbaCzytaj dalej

Do Wuhan wraca życie

Najważniejszą zmianą wprowadzoną przez lokalne władze jest przywrócenie po 90 dniach transportu publicznego. Kursy wznowiło od środy 117 linii autobusowych, co odpowiada 30% całego taboru. Od soboty stopniowo działalność wznowi również metro. Blokada 11-milionowego miasta rozpoczęła się 23 stycznia w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa.

Dla bezpieczeństwa pasażerowie muszą jednak przed wejściem do pojazdu okazać kod zdrowia na telefonie komórkowym lub zaświadczenie ze swojego osiedla, zarejestrować się, używając prawdziwego imienia i nazwiska, a także poddać się pomiarowi temperatury. Obowiązkowe jest również noszenie maseczek ochronnych i zajmowanie miejsc w odpowiedniej odległości od innych pasażerów.

Według oficjalnych danych w ciągu ostatniego tygodnia doszło do tylko jednego nowego zakażenia koronawirusem. Władze ogłosiły, że 8 kwietnia zniesiony zostanie całkowity zakaz wyjazdu z miasta. Stopniowo znoszone są również przepisy dotyczące ograniczeń w przemieszczaniu się, w tym zakaz wychodzenia z domów.

Chociaż w Wuhan oficjalnie liczba nowych zakażeń jest bliska zera, portal Caixin poinformował, że na terenie prowincji wciąż wykrywane są przypadki bezobjawowe, które przestały być wliczane do statystyk, a ich liczba nie jest upubliczniona.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwsza stolica w Europie zostaje odcięta od świata. Od jutra pełna izolacja mieszkańców
2. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków

Według opublikowanego komuniakatu, w Chinach odnotowano w środę 67 nowych przypadków zakażenia. Wszystkie wykryto u osób, które przyjechały do Państwa Środka z zagranicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niepokojące informacje o Jolancie Kwaśniewskiej. Z każdą godziną sytuacja się pogarsza
  2. Fani i rodzina w żałobie. Nie żyje zwycięzca "TOP Chefa", był zakażony
  3. Niewiarygodna akcja policji dla mieszkańców Majorki. Wszystko się nagrało, rewelacja
  4. Ofiar jest tak dużo, że brakuje miejsc. Zamknięto zakłady pogrzebowe w Madrycie, smutna wiadomość
  5. Podwodny Wodospad zapiera dech w piersiach. Iluzja stworzona przez naturę
  6. Fatalne wieści ws. reprezentantów Polski. 13 zawodników zagrożonych koronawirusem

źródło: tvn24.pl

Następny artykuł