Wszystkich Świętych w czasach pandemiiwikimedia.commons/ Darekm135 (CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en)

1 listopada będzie zakaz przemieszczania się? Jest odpowiedź Rządu. Wszystko jasne

Wszystkich Świętych to okazja do wielu podróży. Polacy jeżdżą do swoich rodzin i odwiedzają cmentarze w całym kraju. W tym roku może się to zmienić z powodu panującej w kraju epidemii koronawirusa. Głos w sprawie zabrał rząd.

Wszystkich Świętych nie będzie obchodzone tak samo jak co roku? Plany Polaków może pokrzyżować koronawirus. Wiele osób zastanawia się, czy epidemia uniemożliwi przemieszczanie się. Rząd skomentował te spekulacje.

Skandal u Ryanaira. Nie wpuścili 10-osobowej rodziny z Polski na pokład, powód bulwersujeSkandal u Ryanaira. Nie wpuścili 10-osobowej rodziny z Polski na pokład, powód bulwersujeCzytaj dalej

Jak będzie wyglądało Wszystkich Świętych 2020?

To jak będą wyglądały jesienne święta skomentował wiceszef Ministerstwa Zdrowia. Podczas konferencji prasowej w czwartek został zapytany, czy planowane jest wprowadzenie dodatkowych obostrzeń na 1 listopada. Ten dzień może zwiększyć liczbę zachorowań na COVID-19, ponieważ Polacy tłumnie przemieszczają się po całym kraju.

- Rzeczywiście, za miesiąc będzie 1 listopada, Dzień Wszystkich Świętych, kiedy Polacy gremialnie przemieszczają się po całym kraju, odwiedzają groby swoich najbliższych. Być może trzeba będzie ten ruch przemieszczania ograniczyć, ale to jeszcze jest przed nami. Musimy to na bieżąco analizować, w jaki sposób do tej kwestii podejść - odpowiedział Waldemar Kraska.

- Dodał, że kontakty międzyludzkie w tym okresie mogą skutkować zakażeniem. To jest jeszcze do dyskusji, w tej chwili nie ma żadnych decyzji, jeśli chodzi o Dzień Wszystkich Świętych - dodał wiceminister zdrowia.

Dzisiaj grzeje: 1. Eksperci biją na alarm. Nadciąga nad Polskę niebezpieczny front. Siła wiatru sięgnie niemal 200 km/h
2. PKO BP niespodziewanie wprowadza ważne zmiany. Pojawiła się całkowicie nowa funkcja
3. Fatalne wieści od sąsiada Polski, służby nie dają sobie rady. Mieszkańcy i turyści drżą z obaw

Od jakiegoś czasu Polska podzielona jest na strefy. Wynika to z powodu pandemii koronawirusa. Teraz Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zmianach wśród stref. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot zaatakował psa, wtedy drugi mruczek wkroczył do akcji. Nagranie rozkłada na łopatki
  2. NASA ujawniła piorunujące nagranie. Niezwykle potężny wybuch, nawet naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Cztery osoby nie żyją, ofiar może być więcej. Policja apeluje, zwykły spacer może się skończyć tragicznie
  4. Nie było innego wyjścia. Stolica zarządziła drugi lockdown, sytuacja jest fatalna. Fatalne wiadomości za granicy
  5. Jest gorzej niż myśleli, ognisko koronawirusa w Białym Domu. Tysiące osób uczestniczyły w imprezach organizowanych przez Trumpa
  6. Mikroskopijna suczka miała ogromny ciążowy brzuch. Podczas porodu wszyscy zbierali szczęki z podłogi

Źródło: RMF24

Następny artykuł