Wrocław nie żyjeFot. pixabay.com ScorpionD

Nie żyje legenda Wrocławia. Mieszkańcy pogrążeni w żałobie. Wielki smutek w turystycznym mieście

Wrocław nadal jest pogrążony w żałobie po tragedii, która niedawno dotknęła miasto słynące z kultury i sztuki. Właśnie pożegnano lokalną legendę. Okoliczności, w jakich zmarł artysta, wzbudziły wiele kontrowersji. W mediach społecznościowych pojawił się poruszający wpis tuż przed jego śmiercią. O szczegółach poinformował Polsat News.

Wrocław pogrążył się w żałobie po śmierci poety Mirosława Jerzego Gontarskiego. Artysta zmarł zaledwie kilka dni temu. Niedługo przed śmiercią opublikował w mediach społecznościowych poruszający wpis, z którego wynika, że od pewnego czasu był w złym stanie zdrowotnym i potrzebował pomocy. Ta jednak nie nadeszła. Okoliczności śmierci literata wywołały ogromne kontrowersje. Służbie zdrowia zarzucono bierność, która ma wynikać z sytuacji, do której doprowadziła epidemia koronawirusa.

Będą zmuszeni ewakuować polskie miasto. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Mieszkańcy i turyści są porażeni skalą dramatuBędą zmuszeni ewakuować polskie miasto. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Mieszkańcy i turyści są porażeni skalą dramatuCzytaj dalej

Wrocław żegna poetę Mirosława Jerzego Gontarskiego. Jako pierwsi informację o śmierci artysty przekazali przedstawiciele Związku Literatów Polskich, do którego należał Gontarski. Potwierdzono, że wrocławski pisarz nie chorował na COVID-19, ale zmagał się z problemami zdrowotnymi. W poniedziałek 12 października literat opublikował na Facebooku poruszający wpis, w którym twierdził, że nikt nie chce mu pomóc. To była ostatnia wiadomość, jaką zostawił w mediach społecznościowych.

Wrocław żegna legendę. Pisarz zmarł w kontrowersyjnych okolicznościach

Mirosław Jerzy Gontarski zamieszkiwał Wrocław i tworzył w tym słynącym z kultury i sztuki mieście przez większość życia. Wiadomość, którą opublikował na Facebooku, wstrząsnęła lokalną społecznością. Wynika z niej, że poeta był bezradny i zmagał się poważnymi problemami zdrowotnymi. Wiele wskazuje na to, że nie otrzymał pomocy ze strony służby zdrowia, do czego mogła przyczynić się obecna sytuacja związana z epidemią koronawirusa.

– Jestem chory. Nikt mi nie chce pomóc. Pogotowie nie. Przychodnie nie. Załamałem się – czytamy w komunikacie opublikowanym na Faceboooku przez Mirosława Jerzego Gontarskiego.

Czarne chmury nad Rydzykiem i Radiem Maryja. Koniec zagranicznej ekspansji? Kolejny kraj ma dośćCzarne chmury nad Rydzykiem i Radiem Maryja. Koniec zagranicznej ekspansji? Kolejny kraj ma dośćCzytaj dalej

Kilka dni po opublikowaniu tego wpisu Wrocławiem wstrząsnęła dramatyczna wiadomość. Oddział Łódzki Związku Literatów Polski zamieścił na Facebooku informację o śmierci Gontarskiego. Jak donosi serwis Wirtualna Polska, poeta nie chorował na COVID-19. Przeprowadzone testy na obecność SARS-CoV-2 miały dać wynik negatywny. Sugeruje się jednak, że z powodu paniki nie otrzymał pomocy na czas. Ostatecznie miał trafić do szpitala, jednak wtedy było już za późno.

– To wszystko było za późno. Obecnie pogotowie nie przyjmuje chorych, nawet w stanie ciężkim. Takie objawy jak dreszcze czy gorączka powodują, że podczas wywiadu medycznego wygląda to na koronawirusa. Dlatego sugerują, żeby zostać w domu, zbić gorączkę, przeczekać na kwarantannie – słowa osoby z bliskiego otoczenia poety cytuje Polsat News.

Dzisiaj grzeje: 1. Igor wyjawił całą prawdę o epidemii w Chinach. Właśnie wrócił, mówił o maseczkach
2. Nieoczekiwane wydarzenie z Tomaszem Komendą w roli głównej. Nagle pojawił się znikąd, wielkie emocje
3. Martyna Wojciechowska ogłosiłą dobrą nowinę. Gratulujemy

Śmierć Gontarskiego wywołała duże kontrowersje. Wiele osób podkreśliło, że z powodu epidemii koronawirusa i paniki, którą wywołała, służba zdrowia jest sparaliżowana i pomocy nie otrzymują potrzebujący ludzie. Nie wszyscy zmagają się z COVID-19, ale innymi schorzeniami. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o drastycznych obostrzeniach w odpowiedzi na skok zarażeń.

Zatrważające sceny w Zakopanem. Służby musiały szybko reagować. Mieszkańcy i turyści mogli bać się o swoje życieZatrważające sceny w Zakopanem. Służby musiały szybko reagować. Mieszkańcy i turyści mogli bać się o swoje życieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przemyśl. Dramatyczny i poruszający apel właścicielki pitbulli. "Najlepiej jest uśpić i mieć problem z głowy, bo jest nagonka"
  2. Masz banknot 20 zł? Może być wart fortunę, lepiej przeszukaj portfel
  3. Nadzwyczajna transmisja Jackowskiego po ogłoszeniu obostrzeń. "Nic nie da", mocne słowa o Polsce i 2 innych krajach
  4. Miliony Polaków dostało niepokojące, identyczne SMS. Co się dzieje?
  5. Wprowadzają trzeci poziom ostrzeżenia w Polsce. Ważna wiadomość dla wszystkich, szczególnie planujących podróże
  6. Tysiące Polaków otrzymało pilną wiadomość. Już niedługo w wielu miejscach zajdą poważne zmiany

Źródło: Polsat News

Następny artykuł