Wrocław znalazł adresatkęFot. unsplash.com/@technobulka/ Facebook/ Uniwersytet Wrocławski

Po 23 latach otworzyła starą książkę na uniwersytecie. Znalazła list, trudno powstrzymać łzy

Wrocław ma szeroką ofertę dla studentów, którzy mogą wybierać spośród wielu kierunków. Na jednym z Uniwersytetów znaleziono wzruszający list, który leżał zamknięty w książce przez wiele lat. Uczelnia postanowiła znaleźć jego właścicielkę.

Wrocław jest popularny wśród osób, które pragną studiować nauki medyczne czy biologię. Jedna ze studentek tego kierunku uczyła się w bibliotece, gdy z podręcznika do embriologii zwierząt wypadła kartka. Okazało się, że to list sprzed 23 lat, który napisał dziadek do swojej wnuczki. Uniwersytet Wrocławski zamieścił ogłoszenie o poszukiwaniach adresatki listu, które pojawiło się na stronie internetowej 7 września.

Niestety, nie żyje. Pomagał innym, spotkało go najgorszeNiestety, nie żyje. Pomagał innym, spotkało go najgorszeCzytaj dalej

Wrocław szukał adresatki listu

- Kochany Skarbie. Dowiedziałem się, że nie przyjedziesz na święta, więc wysyłam Ci witaminy. Bierz 1 szt. dziennie, żeby opakowanie otworzyć, należy mocno nacisnąć nakrętkę i obrócić w lewo. Słodycze są uzupełnieniem pudełka, wybrałem te, które najbardziej lubisz - napisał dziadek studentki w 1997 r.

Dalej napisał, że w domu wszyscy za nią tęsknią, lecz jej rezygnacja z podróży jest słuszna. To długa i męcząca droga, którą dziewczyna musiałaby pokonać dwa razy w krótkim odstępie czasu. Święta, o których pisał dziadek, to Wielkanoc.

Kobieta odzyska pamiątkę

- Wszyscy się cieszymy, że złapałaś rytm i masz dobre oceny z zaliczeń i egzaminów, najważniejsze to w terminie zaliczyć wszystko i mieć spokojne wakacje do dyspozycji. W tym roku będziemy robić częstsze wypady samochodem – napisał dalej zatroskany dziadek dodając, że przesyła jej 50 zł na świąteczne wydatki.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest kolejny zakaz, Polsat potwierdził. Tysiące Polaków przeżyje potężne rozczarowanie
2. Życie Tomasza Komendy zmieni się o 180 stopni. Właśnie przekazał nowinę

Uczelnia nie musiała długo czekać na odpowiedź, ponieważ adresatka szybko się zgłosiła. Ucieszyła się z możliwości odzyskania pamiątki z czasów, gdy studiowała weterynarię na AR. Jej dziadek, Zdzisław Nowosielski z Elbląga, już nie żyje, a mieli ze sobą świetny kontakt. Właścicielka listu zapragnęła go odzyskać, ponieważ przywołał miłe wspomnienia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczne sceny z monitoringu ujawniły zachowanie opiekunki do zwierząt. Właścicielka tonęła we łzach
  2. Wysyp gigantycznych dziur na Syberii. Tajemnicze kratery mogą doprowadzić do globalnej katastrofy
  3. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb
  4. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
  5. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  6. Labrador zaczął ciężko dyszeć. Przeczuwał, że od katastrofy dzielą sekundy. Niewiarygodne nagranie

Źródło: O2

Następny artykuł