Wojsko ostrzega turystówFot. Pixabay.com/MaciejBednarek/zdjęcie poglądowe

Specjalne ostrzeżenie dla turystów od polskiego wojska. Nie wolno wchodzić w jedno miejsce

Wojsko potrzebuje sporych terenów, by rekruci mieli gdzie ćwiczyć. Atrakcyjne pod kątem rekreacji tereny przyciągają jednak wielu turystów, pomimo ostrzeżeń zamieszczanych dookoła.

Wojsko apeluje o rozwagę i przestrzeganie zakazu wchodzenia na ich teren. Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu przypomina, że poligon Biedrusko stanowi teren zamknięty Resortu Obrony Narodowej, więc wstęp na niego mają tylko osoby posiadające przepustkę. Niestety turyści nagminnie zapuszczają się na teren lasu, szczególnie w ostatnim czasie, gdy wielu ludzi zdecydowało się na spacery w przepięknych okolicznościach natury, z daleka od zgiełku wielkich miast.

Nikt nie wyjdzie z domu po 17:00, kary są bardzo wysokie. Dwa kolejne kraje wprowadzają ostre reguły walki z chorobąNikt nie wyjdzie z domu po 17:00, kary są bardzo wysokie. Dwa kolejne kraje wprowadzają ostre reguły walki z chorobąCzytaj dalej

Wojsko wydało komunikat

Kpt. Marcelina Kusza-Sulowska informuje, że na terenach wojskowych nie ma wytyczonych żadnych ścieżek rowerowych, szlaków turystycznych ani tras edukacyjnych. Zakazane jest uprawianie sportu i rekreacji, a także "podglądanie" żołnierzy w trakcie ćwiczeń. Ciężki sprzęt używany przez wojsko jest śmiertelnie niebezpieczny. Otwarte strzelnice to miejsce, gdzie najłatwiej o nieszczęśliwy wypadek.

- Kierowcy sprzętu wojskowego np. czołgów, czy pojazdów ponadnormatywnych przemieszczając się, mogą mieć ograniczone pole widzenia, chociażby ze względu na specyfikę danego sprzętu. Żadna osoba lub pojazd osobowy nie ma szans podczas zderzenia się z kilkudziesięciotonowym "kolosem". Do podobnej tragedii może dojść podczas nagłego pojawienia się osób postronnych na strzelnicy w trakcie prowadzenia zajęć z użyciem ostrej amunicji - czytamy w komunikacie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Rozpaczliwy apel Polaków o pomoc. Mają 48 godzin na powrót do domu, potem będą mieli ogromne problemy
2. Do fryzjera nie pójdziesz, nawet gdy wszystkich otworzą. Jest jeden problem, którego nie dasz rady przeskoczyć

Teren poligonu nieustannie patrolują żołnierze, Żandarmeria Wojskowa, oraz Straż Leśna i Policja. Za wejście bez potrzebnych pozwoleń grozi mandat w wysokości 500 zł. Dodatkowe sankcje grożą za wjechanie pojazdem, w tym nawet rowerem. Otwarte szlabany nie są pozwoleniem na przekroczenie granicy poligonu, co wielu turystów może odebrać właśnie w ten sposób. Zakazem objęte jest też rejestrowanie obrazu i dźwięku, za co grożą wysokie kary.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Dramat fok nad Bałtykiem. Plażowicze nękają bezbronne zwierzęta
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Znany polski dziennikarz sportowy dotkliwie pobity. Przerażające sceny w hotelowej toalecie

Źródło: Onet

Następny artykuł