wojsko ciężarówki z trumnamiScreen/GEDI/Visual

Tragiczne zdjęcia z Włoch w sieci. Trumny z ciałami wywożą wojskowymi ciężarówkami, kostnice zapchane

Wojsko reaguje na tragiczną sytuację, która panuje obecnie we Włoszech. W Bergamo trumny z ciałami wywożone są ciężarówkami, krematoria nie nadążają.

Wojsko wyjechało na ulice włoskiego Bergamo. Ciężarówki mają pomóc opanować tragiczną sytuację, która wynika z wysokiej umieralności wywołanej koronawirusem. Miasto nie jest już w stanie poradzić sobie z kremacjami, a dziennik La Repubblica przekazała, że 30 samochodów wjechało do miasta i zostały zapakowane na nie dziesiątki trumien.

Ulice Zakopanego zmieniły się nie do poznania. Zamiast turystów, na ulice wyszła dzika natura [FOTO]Ulice Zakopanego zmieniły się nie do poznania. Zamiast turystów, na ulice wyszła dzika natura [FOTO]Czytaj dalej

Wojsko pomaga usuwać trumny z ciałami

La Repubblica przekazała, że konwój liczył trzydzieści ciężarówek, na które zapakowano siedemdziesiąt trumien. Wszyscy ci ludzie zmarli przez koronawirusa. Krematoria w Bergamo nie były w stanie uporać się z tyloma ciałami, wojsko przetransportowało je więc do kilkunastu innych ośrodków rozsianych w całych Włoszech.

Jak podaje Polsat News, na kremacje w Bergamo czekać trzeba już ponad tydzień, choć krematoria pracują 24 godziny na dobę. Do sieci trafiły zdjęcia La Repubblici, prezentujące cały transport. Pod nim internauci dodali, że sznur wojskowych samochodów ciągnął się od cmentarza aż do wjazdu na autostradę.

Dzisiaj grzeje: 1. Są nowe zalecenia ws. koronawirusa. Jeśli nie będą przestrzegane, może być o wiele gorzej
2. Jest jeden ważny powód, aby wyjść z domu. Pilny apel do wszystkich Polaków

Zawieszone we Włoszech zostały również wszelkie uroczystości cywilne oraz religijne, m.in. pogrzeby. Kościoły zamieniły się w kostnice, co widać na filmie GEDI Visual, udostępnionym przez Polsat News, a lokalne dzienniki mają całe strony pełne nekrologów. Sytuacja tam jest naprawdę dramatyczna, lecz rząd podejmuje wszelkie działania, by opanować sytuację.

wojsko trumny

Screen/GEDI VISUAL

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niepokojące informacje WHO. Może dojść do drugiej fali epidemii
  2. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało
  3. Polacy wylądowali w Warszawie. Na kwarantannę pojechali zwykłym PKP i transportem publicznym
  4. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
  5. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest
  6. Nie żyje piłkarz Premier League. Miał zaledwie 35 lat

Źródło: Polsat News

Następny artykuł