Wojciech Cejrowski z lat 90.Fot. Wikipedia.org/Wojciech Cejrowski/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Nagrania z młodości Wojciecha Cejrowskiego do sieci. Trudno uwierzyć, jak wyglądał

Wojciech Cejrowski jest znany większości Polaków, lecz nie każdy pamięta czasy, gdy “Podróżnik WC” miał nieco inny wizerunek. W sieci można znaleźć nagranie, które rzuca nieco nowe światło na sylwetkę kontrowersyjnego obieżyświata.

Wojciech Cejrowski uchodzi za jednego z czołowych, a zarazem najbardziej kontrowersyjnych, polskich obieżyświatów. Zarówno obecność w mediach, jak i na większości kontynentów, kreowała jego wizerunek na dwóch płaszczyznach - z jednej strony bezkompromisowego podróżnika, a z drugiej - równie niepokornego publicystę.

Skandal z udziałem Martyniuka. Przeszedł samego siebie. Sprawa trafi do sąduSkandal z udziałem Martyniuka. Przeszedł samego siebie. Sprawa trafi do sąduCzytaj dalej

Wojciech Cejrowski dwie i pół dekady temu

W sieci pojawił się materiał jednego z pierwszych odsłon cyklu “Kwadrans WC”. Właśnie w tym formacie Wojciech Cejrowski zarysował swoją obecność w telewizji (wtedy w Telewizji Publicznej), a treści, które poruszał, nie odstępowały o krok od publicystyki uprawianej obecnie. Jak na drugą połowę lat 90., podróżnik pozwalał sobie na naprawdę dużo. “Kwadrans WC” był emitowany w Telewizji Publicznej na przestrzeni lat 1994-1996.

Pomimo stosunkowo niedługiej “żywotności” programu, Wojciech Cejrowski dał się zapamiętać widzom jako fan muzyki country, miłośnik ciętego języka i “ciemnogrodu”. To właśnie w latach 90. podróżnik “promował” wyrażenie “ciemnogród”, który w mniemaniu samego prowadzącego - miało kojarzyć się mniej pejoratywnie; narzucać koloryt wartości tradycyjnych, a nie jednoznacznie złych, czy passé.

“Ciemnogród” i ojciec. Wojciech Cejrowski z lat 90.

O “promocji” “ciemnogrodu” Wojciech Cejrowski nie zapomniał do dzisiaj - podróżnik cyklicznie daje wyraz swoim poglądom zarówno w działalności publicznej, jak i na prywatnych mediach społecznościowych, jednak epizody z czasów transformacji ustrojowej zapadły w pamięć większości widzów. Co ciekawe, organizacją planu “Kwadransa WC” zajmował się ojciec podróżnika, Stanisław Cejrowski, który na dalszych etapach kariery miał nieco temperować charakter syna.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej stan jest krytyczny. Polityk zarażona koronawirusem
2. Dramatyczna wiadomość z Chorwacji. Spełnia się czarny scenariusz
3. Podczas powrotu z wakacji, zapomnieli dziadka. 60-latka znaleźli pod Wrocławiem

Po chwilowym rozstaniu z TVP i wejściu we współpracę z TV Niepokalanów Wojciech Cejrowski rozpoczął autorski cykl programów pt. “Podróżnik”. Następnie format nieco przycichł, a sam dziennikarz angażował się w produkcje rozrywkowe. Dopiero w 2007 roku Cejrowski wrócił do TVP już z pełnoprawnym cyklem “Boso przez świat”, który 4 lata później przestał być nadawany przez Telewizję Publiczną. Co później stało się z niepokornym “WC”? Trafił do Teksasu - dosłownie. Obecnie podróżnik na stałe mieszka w USA, cyklicznie udziela się w programach krajowych oraz na bieżąco komentuje w mediach społecznościowych sytuację na świecie oraz w Polsce.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gigantyczna strata dla świata polskiego sportu. Nie żyje były mistrz Polski i legenda jednego z najlepszych klubów w kraju
  2. Opiekunka potajemnie wyszła za 88-letniego Władysława, dramat rodziny. "Był cały brązowy, wyglądał jak wilkołak"
  3. Turystka myślała, że robi zwykłe selfie. Kiedy zobaczyła, co uchwyciła, natychmiast poszła na policję
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa
  6. Doberman bawił się z dzieckiem, nagle się na nie rzucił. Gdy matka poznała powód, nie mogła się pozbierać

Źródło: Wikipedia.org

Następny artykuł