Wojciech Cejrowski i świat travelbrytów.Fot. Facebook.com/Beata Pawlikowska

Pawlikowskiej puściły nerwy, musiała. "Nie widziałam innego rozwiązania"

Wojciech Cejrowski już na stałe wpisał się zarówno w świat mediów turystycznych, jak i publicystykę polityczną, a teraz głośno zrobiło się o byłej partnerce polskiego podróżnika. Na niemały zwrot w karierze postawiła Beata Pawlikowska, stwierdziła jednak, że nie miała innego wyjścia.

Wojciech Cejrowski, Beata Pawlikowska, czy też Robert Makłowicz i Martyna Wojciechowska to postacie, które od lat królują w zestawieniu krajowych travelbrytów. O ile życie zawodowe twórczyni “Kobiety na krańcu świata” wydaje się stabilne, to ostatnie lata stanęły pod znakiem głośnego odejścia Makłowicza z mediów publicznych,a także sporego angażu Cejrowskiego w panelach publicystycznych TVP. Teraz na ustach tabloidów pojawiła się Beata Pawlikowska - również za sprawą zmian nadawców.

Porażające informacje wyszły na jaw. Media odkryły, co zrobił Łukasz Szumowski. Nic nie da się ukryćPorażające informacje wyszły na jaw. Media odkryły, co zrobił Łukasz Szumowski. Nic nie da się ukryćCzytaj dalej

Wojciech Cejrowski w Arizonie, a Pawlikowska poza Trójką

Losy polskich podróżników, którzy zaskarbili sobie uwagę widzów za sprawą popularnych formatów telewizyjnych, są tak samo burzliwe, jak zmiany w życiu prywatnym Martyny Wojciechowskiej. Sam fenomen śledzenia gwiazd również w środowisku turystycznym (stąd pojęcie “travelbryta”) przełożył się na liczne kontrowersje również w kwestiach światopoglądowych. O ile Wojciech Cejrowski nie kryje swoich konserwatywnych poglądów, to Beata Pawlikowska powiedziała stanowcze “nie” dalszej współpracy z nadawcą publicznym.

Jak podaje Mariusz Kowalewski, były dziennikarz Telewizji Polskiej, Wojciech Cejrowski był jednym z nielicznych komentatorów, który pobierał regularne honoraria za występy w „Minęła Dwudziesta”. Co prawda Beata Pawlikowska również była opłacana przez zarząd Radiowej Trójki, w której prowadziła własną audycję, jednak w przypadku tej współpracy zaważyły kwestie światopoglądowe.

Beata Pawlikowska odchodzi z Trójki. Wojciech Cejrowski alternatywą dla zarządu Polskiego Radia?

- O tej porze w niedzielę rano zwykle zapraszałam Was na najnowsze wydanie programu "Blondynka w Trójce". I tak też miało być dzisiaj. [...] W czwartek wieczorem niespodziewanie dowiedziałam się, że nowy dyrektor Trójki, Kuba Strzyczkowski, został odwołany. Razem z nim odeszła wizja nowej Trójki, którą chciał zbudować. W tej sytuacji nie widziałam innego rozwiązania, jak odejść razem z nim. Dziękuję Wam za minionych dziewięć wspaniałych niedziel. Na pewno znów się spotkamy - komentowała swoje odejście na mediach społecznościowych Beata Pawlikowska.

Dzisiaj grzeje: 1. Co teraz dzieje się z Szumowskim? Były minister wszystko wyznał
2. Nagle rząd podjął pilną decyzję. Ogromne zdumienie dla wszystkich turystów, już jutro miało wejść w życie
3. Tysiące Polaków może otrzymać 2,5 tys. złotych świadczenia co miesiąc. Wystarczy zrezygnować z emerytury

Jak wyjaśnia sama Pawlikowska, odejście z Trójki było podyktowane zmianami kadrowymi, a także całościowym wymiarem ostatnich kontrowersji wokół Trzeciego Programu Polskiego Radia. W tym samym czasie Wojciech Cejrowski również zniknął z anteny TVP, co dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Jarosław Olechowski, uzasadniał „potrzebą refleksji" ze strony podróżnika. Czy kontrowersyjny mieszkaniec stanu Arizona zastąpi byłą partnerkę przed mikrofonem Trójki? Zgodnie z doniesieniami mediów, tego najpewniej nie wyklucza sam zarząd, jednak jak na razie polski podróżnik zajmuje się sprawami nieco odbiegającymi od działalności stricte medialnej.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Słynny klub szuka napastnika. Na liście Piątek i Milik, zapadła ostateczna decyzja
  2. Egzotyka w kuchni, na którą stać każdego. Kotlet z ananasem i serem po hawajsku w sam raz na zakończenie lata
  3. Turystka myślała, że robi zwykłe selfie. Kiedy zobaczyła, co uchwyciła, natychmiast poszła na policję
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa
  6. Bezdomna sunia oszczeniła się w nagrzanej szklarni. Widok, który zastali na miejscu wolontariusze poraża

Źródło: Pudelek

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł