Wojciech Cejrowski wstydzi się opinii profesora.Fot. Wikimedia Commons/ Ryszard Hołubowicz/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Czarna plama na życiorysie Wojciecha Cejrowskiego. Niechętnie wspomina o wstydliwej sprawie

Wojciech Cejrowski uchodzi za jednego z najpopularniejszych polskich podróżników. Przez lata niechętnie mówił jednak o pewnym, wstydliwym epizodzie ze swojego życia.

Wojciech Cejrowski przez lata był uznawany za jednego z najpopularniejszych polskich podróżników, głównie ze względu na cykl programów Boso przez świat. Okazuje się jednak, że kontrowersyjny prezenter skrywa przed światem pewien mało przyjemny epizod z czasów pracy w telewizji.

Ministerstwo zdrowia oficjalnie o wakacjach dużej grupy Polaków. Wiadomości, na które czekało wiele osóbMinisterstwo zdrowia oficjalnie o wakacjach dużej grupy Polaków. Wiadomości, na które czekało wiele osóbCzytaj dalej

Wojciech Cejrowski, czyli gwiazda

Wojciech Cejrowski rozpoczął swoją przygodę z telewizją w latach 90., kiedy to z Wojciechem Mannem prowadził program Non Stop Kolor. Zaraz po zakończeniu pracy w formacie, rozpoczął autorski cykl WC Kwadrant, który ukazywał się na antenie TVP1 w latach 1994-1996. Był to raczej program społeczno-polityczny, aniżeli podróżniczy, ale przyniósł Cejrowskiemu dużą rozpoznawalność.

To dopiero po zawieszeniu programu WC Kwadrat Cejrowski rozpoczął działalność podróżniczą w formacie telewizyjnym. Przez rok realizował 30-odcinkowy cykl pt. Podróżnik, w którym opowiadał o swoich wyprawach do Ameryki Południowej. Program zrealizował na zlecenie Telewizji Niepokalanów (obecnie TV Puls). Równolegle występował u boku najbardziej znanych celebrytów, jednak sam dystansował się od środowiska gwiazd.

Wojciech Cejrowski pod ostrzałem

Po latach udzielania się w formatach rozrywkowych, Cejrowski w 2007 roku zaangażował się w kultowy już projekt Boso przez świat. Program był emitowany na TVP2 do 2009 roku, kiedy to władze stacji zadecydowały o zdjęciu formatu z ramówki. Powodem rezygnacji Telewizji Publicznej z Cejrowskiego był angaż w kampanię Marka Jurka z Prawicy Rzeczpospolitej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Po protestach publiczności format wrócił do TVP2, jednak tylko do 2011 roku.

Mimo ogromnej popularności Cejrowskiego w branży rozrywkowej, podróżnik stał się obiektem krytyki działaczy akademickich. Niechętnie chwali się np. tym, że profesor Marian Florian Gawrycki z Uniwersytetu Warszawskiego określił go mianem trawelebryty. Taki przydomek z pewnością nie jest powodem do dumy, a nieprzychylny opis jego osoby, który został opublikowany w książce "Podglądając Innego" stanowi czarną planę na historii podróżnika.

Dzisiaj grzeje: 1. Setki Polaków przeżyją ogromne rozczarowanie w weekend. Wielu jednak nie wyjdzie z domów
2. Wielka jedenastka. Ranking największych sieci sprzedaży w Polsce 2019

- Cejrowski to arogancki, egocentryczny zwiedzacz Ameryki Łacińskiej, który pod pozorem upatrywania w niej prawdziwego raju na ziemi w rzeczywistości nieustannie pokazuje swoją (czyli białego człowieka z Zachodu) wyższość nad «dzikimi» - pisze Gawrycki w książce Podglądając Innego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kelner spojrzał na wiadomość klienta zostawioną na rachunku i nogi się pod nim ugięły. Natychmiast wybiegł z restauracji
  2. Pomalowana na niebiesko suczka trafiła do weterynarza. Jakie były tłumaczenia właściciela?
  3. Warszawskie zoo ma powody do świętowania. Na świat przyszły cztery małe gepardy
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Tragiczne informacje zostały potwierdzone przez media. Były sportowiec zginął na oczach swojego 10-letniego syna

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł