karkonoski park narodowy otwiera platformy widokoweFot. Facebook.com/Karkonoski Park Narodowy

Od dzisiaj zmiana w Karkonoszach. Dobra wiadomość dla turystów

Karkonoski Park Narodowy podzielił się z turystami dobrą wiadomością w swoich mediach społecznościowych. Już dzisiaj, tj. 8 stycznia, otwierają jedną z najpopularniejszych atrakcji Karkonoszy. Wodospad Kamieńczyka już czeka na przyjezdnych.

Karkonosze są najwyższym pasmem Sudetów, które zarówno latem, jak i zimą, odwiedzane są przez tłumy turystów. Niestety ze względu na obostrzenia wywołane pandemią, również tam obowiązuje wiele ograniczeń. To jednak niejedyna przyczyna zakazów, które mogą pojawić się w górzystym terenie.

Platformy widokowe przy Wodospadzie Kamieńczyka zostały zamknięte i obowiązywał zakaz korzystania z nich, ponieważ przeprowadzano renowację podestów oraz siatek zabezpieczających. Jest to szczególnie istotna kwestia, chroniąca turystów, którzy często bywają wyjątkowo nieuważni.

karkonoski park narodowy otwiera platformy widokowe

Wodospad Kamieńczyka zimą, fot. wikimedia.org/Olidudlatdeysok/CC-BY-SA-2.5,2.0,1.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Na szczęście wszystko poszło sprawnie i po myśli pracowników Karkonoskiego Parku Narodowego. Zgodnie z informacjami, które przekazali za pośrednictwem swojego konta na Facebooku, piechurzy mogą już korzystać z podestów i podziwiać jedną z ulubionych atrakcji Sudetów.

- Platformy widokowe przy Wodospadzie Kamieńczyka od jutra, 8 stycznia, będą otwarte. Naprawiliśmy uszkodzone podesty oraz siatki zabezpieczające - czytamy w komunikacie KPN.

Stefan Michałowski nie żyje. Ważna postać PTTKStefan Michałowski nie żyje. Ważna postać PTTKCzytaj dalej

W dalszej części pracownicy przypomnieli również o obowiązujących na miejscu zasadach bezpieczeństwa. Nikt nie powinien o nich zapominać, wybierając się w góry. Nie są one aż tak związane z pandemią koronawirusa, co ze zwykłym, zdrowym rozsądkiem i odpowiedzialnym zachowaniem na szlakach.

- Przypominamy, że "Wąwóz Kamieńczyka" zwiedzamy w kaskach wydawanych przez obsługę przy punkcie pobierania opłat. Jednocześnie wodospad może zwiedzać maksymalnie 35 osób. Zapraszamy! - brzmi wpis.

karkonoski park narodowy otwiera platformy widokowe

Choć branża turystyczna przeżywa kryzys, a hotele oraz inne obiekty noclegowe pozostają zamknięte, warto wybrać się w Karkonosze choć na jeden dzień. Nad Wodospad Kamieńczyka najszybciej dotrzemy szlakiem ze Szklarskiej Poręby.

Choć obecnie trzy kaskady w znacznym stopniu ukryte są w śniegu, warto dokładnie przyjrzeć się środkowej z nich. Znajduje się za nią Złota Jama, sztucznie wykuta w tym miejscu wieki temu przez Walończyków. Miejsce to jest tak malownicze i niezwykłe, że nagrywano w nim nawet niektóre sceny do filmu Opowieści z Narnii: Książę Kaspian.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: Facebook

Następny artykuł