Woda u wybrzeży Portugalii stała się na tyle czysta, że zaczęły pojawiać się w niej delfinyFot. Unsplash.com/ Nick Karvounis

Wspaniała wiadomość z Portugalii. Niezwykły efekt pandemii, ludzie są zachwyceni

Woda u wybrzeży Portugalii stała się dzięki ograniczeniom związanym z epidemią znacznie czystsza. Natura korzysta w pełni z mniejszej aktywności człowieka. W Portugalii przyniosło to zaskakujące efekty.

Woda, która jest teraz czystsza i spokojniejsza, okazała się znacznie bardziej przyjaznym środowiskiem dla licznych zwierząt. Nieliczni ludzie zaczęli dostrzegać coraz rzadsze gatunki pojawiające się u wybrzeży kontynentu. Zwłaszcza ci, którzy w czasie pandemii wychodzili jednak z domów.

Są oficjalne wytyczne na wakacje. Trudno sobie wyobrazić, ogromne rozczarowanieSą oficjalne wytyczne na wakacje. Trudno sobie wyobrazić, ogromne rozczarowanieCzytaj dalej

Woda przyjazna delfinom

W portugalskich kurortach furorę robią delfiny. Portal Noticias ao Minuto podkreśla, że coraz chętniej zapuszczają się aż do rzeki Tag w aglomeracji Lizbony, gdzie nie widziano ich od lat. Ale w czasie zmniejszonej produkcji przemysłowej i aktywności transportowej jakość i spokojny stan wód zaczęły im odpowiadać.

Co prawda, mieszkańcy nadatlantyckich portugalskich kurortów opowiadali w przeszłości o delfinach, które pojawiają się w pobliżu brzegu i wpływają w deltę Tagu, ale były to sporadyczne incydenty.

W ostatnich latach okazało się, że delfiny cenią sobie również wody rzeki Sado w rejonie Alentejo. to także tłumaczono dbałością Portugalczyków o czystość wód, ale dopiero teraz pojawiły się znacznie bardziej przekonujące dowody, że to właśnie ona odpowiada za wzmożoną aktywność delfinów w tych rejonach. Delfiny mogły zostać zachęcone do tych wędrówek także przez korwiny, które stanowią ich przysmak i które też coraz liczniej zjawiają się w tych bliskich ludzkich siedzib zakamarkach.

Dzisiaj grzeje: 1. Od 1 czerwca nowe obostrzenia. Nie ma wyboru, muszą je wprowadzić
2. W Sejmie przeszła bardzo ważna ustawa. W ostatniej chwili wprowadzono niezwykle istotną poprawkę

Delfiny u portugalskiego wybrzeża w ostatnich latach uznawane były za fenomen na skalę Europy. Pasjonowały przede wszystkim zagranicznych turystów. Zaczęły nawet przybywać firmy, które organizują dla nich wyprawy w celu obserwacji tych ssaków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Tym razem w kościele, pilny apel do wiernych
  2. Kot ukrył się w zielonych liściach. Tylko 10 proc. osób jest w stanie go znaleźć
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Z ostatniej chwili. Piłka nożna we Włoszech wraca. Podano ostateczną datę wznowienia Serie A

Źródło: Onet

Następny artykuł