Woda skrywała potwora?Fot. Facebook.com/FWC Fish and Wildlife Research Institute

Wyciągnęli go z wody. Myśleli, że wyginął. Ale potwór

Woda skrywa wiele tajemnic, jednak odkrycie zza Atlantyku jest niemałym wyzwaniem dla zapalonych poszukiwaczy niekoniecznie lądolubnych kreatur. Masywni, dla niektórych szkaradni, ale na pewno imponujący lokatorzy krajowych zbiorników mogłyby śmiało zagrać w niejednym dreszczowcu.

Woda dla tych olbrzymów jest jedynie jednym ze środowisk, gdzie całkiem dobrze odnajdują się zarówno w pojedynkę, jak i większej grupie. O spotkaniu z całą rodziną niecodziennych lokatorów miejscowych akwenów poinformowali naukowcy z FWC Fish and Wildlife Research Institute na Florydzie.

Wiele ofiar śmiertelnych. Doszło do wielkiej eksplozji. Wiadomości ze świataWiele ofiar śmiertelnych. Doszło do wielkiej eksplozji. Wiadomości ze świataCzytaj dalej

Woda tylko dla odważnych

Jak podają dziennikarze Faktu, woda we florydzkich rzekach nieczęsto skrywa takie monstra, jednak sporo szczęścia mieli badacze z FWC. Śmiałkowie opublikowali wpis i serię fotografii 21 sierpnia, lecz popularność grupy nie zmalała nawet pod koniec sezonu wakacyjnego. Teraz każdy kajakarz (z niejakim Pete'm Joycem na czele) dwa razy się zastanowi, zanim wystawi nogę za burtę.

Grupa naukowców z Florydy wyłowiła trzech reprezentantów z gatunku żółwi jaszczurowatych. Okazy już od dawna uznawano za wymarłe, a ostatnie spotkanie oko w oko odnotowano w 2014 roku. W sierpniu jednak, wody florydzkich rzek zaserowały zespołowi niemałą niespodziankę o równie - niemałych gabarytach.

Woda to dla nich codzienność

Dla żółwi jaszczurowatych woda sprawdza się w godzinach popołudniowych i wieczornych, ponieważ rano wychodzą na powierzchnię i wygrzewają się w słońcu, a czasami - polują na mniejszych lokatorów północnoamerykańskich lasów. Gatunek występuje w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, a także na kontynencie azjatyckim - japońskiej wyspie Honsiu, Tajwanie oraz w Chinach.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat u Martyniuków. Czarny scenariusz, którego nikt się nie spodziewał
2. Przeszłość Dagmary Kaźmierskiej z "Królowych życia" daje do myślenia. Mroczne sekrety

Woda na Florydzie skrywała z kolei osobniki niemal rekordowe. Naukowcy z FWC Fish and Wildlife Research Institute wyłowili 20-kilogramową samicę oraz dwa samce o wadze 29 i 45 kilogramów. Ten ostatni znalazłby się na absolutnym podium gatunku, ponieważ średnie gabaryty żółwi jaszczurowatych sięgają do 30 kg. Cechy charakterystyczne? Ostre szczęki zakończone potężnymi hakami. Uwaga - na ich czarnej liście znajdują się również ludzie.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podczas wybuchu z domów zniknęły zwierzęta. Nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie
  2. Amerykanie testują broń przed którą nie ma obrony. Rosjanie przodują w tej technologii
  3. TVN przekazało pilny apel z Sopotu. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie jest dobrze
  4. WizzAir zmienia zasady podczas lotu. Pasażerowie nie będą zadowoleni
  5. Koronawirus w natarciu. Padł nowy rekord. Rząd potwierdza informację
  6. Zmartwiona suczka podbiegła do obcych ludzi. Błagała o pomoc, chodziło o jej dzieci

Źródło: Fakt

Następny artykuł