woda wyłowił rybęTwitter @raff_nasir

Wyłowili ją z wody i zaniemówili. W Oceanie jest ich pełno. W internecie zrobiła furorę

Woda jest pełna interesujących gatunków ryb, których widok nierzadko może wywołać szok. Tak było w przypadku mężczyzny, który wyłowił przedziwnie wyglądające stworzenie u wybrzeży Malezji. Chociaż zdjęcie tej ryby robi w furorę w mediach społecznościowych, okazuje się, że w oceanie jest ich mnóstwo.

Woda jest domem przeróżnych gatunków. Część z nich może szokować wyglądem. Dokładnie tak, jak w przypadku ryby "triggerfish", której zdjęcie znalazło się na Twitterze użytkownika @raff_nasir. Zwierzę zostało wyłowione u wybrzeży Malezji. Jeśli zastanawiacie się teraz, co sprawiło, że ryba wywołała w mediach społecznościowych takie zaineresowanie, podpowiadamy, że nie chodzi bynajmniej o jej kształt czy też rozmiar. Powodem okazało się jej... uzębienie.

Wybuch na północy Polski. Doszło do eksplozji. Jest ciężko rannyWybuch na północy Polski. Doszło do eksplozji. Jest ciężko rannyCzytaj dalej

Jak informuje National Geographic, woda w strefie wybrzeży Malezji jest pełna ryb z tego gatunku - rogatnicowatych. Według mediów na całym świecie rozróżnia się około 40 gatunków rogatnicowatych. Ich przedstawiciele żyją w wodach tropikalnych oraz subtropikalnych. Chociaż można przyznać, że gatunek ten jest powszechnie występujący w wielu regionach, to jego wygląd nadal może szokować, co potwierdziły reakcje internautów. "Triggerfish" wyróżnia się bowiem zębami, które przypominają ludzkie.

Co skrywa woda? Zębata ryba robi furorę w mediach społecznościowych

Dzięki fenomenowi "triggerfish", niektórzy internauci mogli się przekonać, że woda zamieszkiwana jest także przez zębate ryby. Przedstawiciele gatunku rogatnicowatych cechują się twardym uzębieniem, które pomaga im zdobyć pożywienie. Twarde zęby umożliwiają im między innymi przewrócenie jeżowca na drugą stronę, aby dostać się do jego miękkiego podbrzusza. Warto również zaznaczyć, że samce zazwyczaj są bardzo agresywne. Charakterystyczne uzębienie oraz silne szczęki pomagają im odstraszać intruzów.

Woda i jej mieszkańcy prawdopodobnie jeszcze nieraz zaskoczą rybaków. Należy pamiętać jednak, że choć mięso, niektórych gatunków rogatnicowatych uznawane jest za smaczne, to ludzie rzadko je jedzą. Wiele z nich jest trujących dla człowieka. Zawsze jednak można podziwiać zdjęcie "triggerfish", który wygląda jak ryba z ludzkimi ustami i zębami. To szczególnie interesujący widok dla mieszkańców regionów, w których ten gatunek w ogóle nie występuje.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostała pytanie za 125 tys. zł w Milionerach. Pytanie z geografii wbiło ją w fotel
2. Emerycie, znamy już kwotę twojej kolejnej trzynastki. Ucieszysz się i to bardzo

Uważnie przyjrzeć mogą się zwłaszcza mieszkańcy Polski, ponieważ nasza woda nie jest zamieszkiana przez ryby o takim uzębieniu. Autor zdjęcia na Twitterze jednak z pewnością nie spodziewał się, że fotografia okaże się takim hitem. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o historycznym projektcie, w którym udział biorą Polacy.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe informacje ws. kibiców w Polsce wyszły na jaw. Już niedługo więcej osób na meczach, wiemy ile
  2. Jacek Kurski ujawnia najpilniej strzeżoną tajemnicę swojego małżeństwa. Internauci wytykają mu hipokryzę
  3. Właściciel pumy stanął przed kamerami. Aż trudno powstrzymać łzy
  4. Kolosalne rozczarowanie na Warmii i Mazurach po wyborach. Liczby mówią wszystko
  5. Zagrożone urlopy w Karpaczu. Już za kilka dni się zacznie
  6. W schronisku w Radysach odkryto kolejne zwłoki zwierząt. Były zakopane w ziemi, porażające szczegóły

Źródło: Onet

Następny artykuł