Włochy za darmoFot. Pixabay.com/monikabaechler

Wakacje na włoskiej wyspie za darmo? Wystarczy, że zacznie padać, a zwrócą Ci pieniądze

Włochy są jedną z potęg turystycznych Starego Kontynentu. Każdego roku odwiedzają je miliony turystów, na których teraz czeka niesamowita okazja. Każdy ma szansę spędzić wakacje na rajskiej wyspie, a jeśli w czasie urlopu spadnie deszcz, odzyska swoje pieniądze.

Włochy zachwycają zarówno niesamowitymi widokami, jak i niezwykłą wartością kulinarną, kulturową i historyczną. Są niezwykle interesujące i atrakcje, trudno się więc dziwić, że każdego roku odwiedzane są przez miliony turystów z całego świata. Choć główne ośrodki kultury i największe miasta odwiedzane są przez cały rok, większość kraju liczyć może na ruch głównie w sezonie letnim.

Idealna praca dla miłośnika podróży. 180 tys. zł i darmowa podróż dookoła świataIdealna praca dla miłośnika podróży. 180 tys. zł i darmowa podróż dookoła świataCzytaj dalej

Władze jednej z włoskich wysp postanowiły coś z tym zrobić. Chciały skupić uwagę turystów na tyle, by poza wakacyjnymi miesiącami ulice również pełne były przyjezdnych. Właśnie z tego powodu powstała niezwykła oferta na maj, która kusić może wszystkich wielbicieli Włoch. Wakacje na wyspie Elba mogą okazać się darmowe, o ile z nieba spadnie deszcz.

Włoska Elba poluje na turystów

Elba to jedna z najpopularniejszych, włoskich wysp, która w każde wakacje zalewana jest przez prawdziwe tłumy. Leży na Morzu Tyrreńskim i uważana jest za jedno z najpiękniejszych miast sezonu letniego. Gorący, złoty piasek, ciepłe wody oraz bogata infrastruktura turystyczna sprawiają, że urlop w tym magicznym miejscu rzeczywiście zachwyca każdego.

Władze wyspy uważają jednak, że należałoby przekonać podróżników do odwiedzania tego miejsca nie tylko podczas miesięcy letnich. Wiele osób jest przekonanych, że to jeszcze przed wakacjami Elba jest najpiękniejsza, trzeba jedynie udowodnić to przyjezdnym. W tym celu stworzono niesamowitą promocję majową, która na pewno skusi wielu fanów pięknych widoków oraz oszczędzania pieniędzy.

Włochy kuszą niesamowitą promocją

Władze chcą zachęcić podróżników do odwiedzania wyspy w maju. By osiągnąć ten cel, zdecydowano, że wszyscy pechowcy będą otrzymywać zwrot pieniędzy za swoją wycieczkę. Nad Elbą wyjątkowo rzadko zbierają się ciemne chmury, a deszcz pada tam sporadycznie, jeśli jednak akurat stanie się to podczas Twojego urlopu, otrzymasz zwrot kosztów całego noclegu.

Włochy podają jednak pewne warunki, które trzeba spełnić, aby nie doszło do naciągactwa. Deszcz musi padać bowiem w godzinach od 10:00 do 20:00. Ponadto wymagane jest, aby padał przynajmniej przez dwie godziny. Nowy rok tuż tuż, a za kilka miesięcy przekonamy się, czy komuś udało się skorzystać z tej niecodziennej promocji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Turystka pływała w wodzie pełnej rekinów. Nagranie trafiło do sieci, aż przechodzą dreszcze
  2. Jeden z najpiękniejszych basenów świata znajduje się w Polsce. Jego wygląd jest niesamowity
  3. Jeden z najpiękniejszych cudów świata zagrożony? Bardzo smutny widok
  4. Fani Nutelli będą zachwyceni. Powstał najsłodszy hotel na świecie
  5. Miejsce, gdzie święta trwają cały rok. Mikołaj odpisuje na listy, a Rudolf czeka, aż go pogłaskasz
  6. Edukacja turystyczna dla uczniów? Jest pomysł, by wprowadzić ją do polskich szkół

Źródło: ChilliZet

Następny artykuł