Turysci.pl
Włochy otwierają granice. Podpisano dokument

fot. pixabay.com/bogitw

Włochy od niedzieli otwierają granice dla podróżnych z zagranicy

14 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Włochy już w najbliższą niedzielę otworzą swoje granice dla turystów ze strefy Schengen, Izraela oraz Wielkiej Brytanii. W piątek rozporządzenie odpisał tamtejszy minister zdrowia. Podróżni już nie będą musieli przechodzić 5-dniowej kwarantanny, która do tej pory była obowiązkowa.

  • Włochy od dawna zapowiadały wielkie otwarcie sezonu turystycznego. Dojdzie do niego 16 maja w niedzielę

  • Podróżni z Wielkiej Brytanii, Izraela oraz strefy Schengen nie będą musieli przechodzić 5-dniowej kwarantanny

  • Obowiązkowe będzie przedstawienie negatywnego testu wymazowego na COVID-19

Rząd Włoch od dawna zapowiadał odmrożenie sektora turystycznego jeszcze w maju. Dzisiaj tamtejszy minister zdrowia, Roberto Speranza, podpisał rozporządzenie w tej sprawie. Przepisy dla podróżnych wjeżdżających do tego kraju zmienią się już w niedzielę 16 maja.

Włochy zapraszają turystów

Oficjalna treść rozporządzenia nie została jeszcze opublikowana, większość szczegółów nie jest więc jeszcze znana. Z komunikatu tamtejszego rządu wynika natomiast, że turyści nie będą musieli przechodzić 5-dniowej kwarantanny.

Szef MSZ komentuje paszporty szczepionkowe

Szef MSZ komentuje paszporty szczepionkowe i kwestię podróży poza UE

CZYTAJ DALEJ

Przypomnijmy, że izolacja do tej pory była obowiązkowa dla wszystkich podróżnych. Nie zwalniał z niej nawet negatywny wynik testu na COVID-19, który i tak trzeba było pokazać służbom na granicy.

Ułatwienia dotyczą turystów przybywających ze strefy Schengen, Izraela oraz Wielkiej Brytanii. Jak podaje TVN24, rzekomo każdy nadal będzie musiał okazywać negatywny wynik testu wymazowego na koronawirusa.

Zgodnie z treścią komunikatu, „specjalne loty Covid tested" przyjmowane będą na lotniskach w Neapolu, Wenecji, Rzymie oraz Mediolanie. Po opublikowaniu szczegółów rozporządzenia najpewniej rozumienie tego przepisu zostanie wyjaśnione.

Plaże znów otwarte

Włoski minister zdrowia zapowiedział kilka dni temu, że w połowie czerwca cały kraj objęty zostanie tzw. białą strefą. Oznaczać to ma ograniczenie obostrzeń do niezbędnego minimum.

Już teraz Włochy jednak podkreślają, że są gotowe na przyjmowanie podróżnych z zagranicy. W ostatnich dniach stopniowo otwierane są najpopularniejsze plaże. Do jutra wolny wstęp ma obowiązywać m.in. plaże w stołecznym Lacjum.

Od dzisiaj turystów zaprasza do siebie również region Liguria, a oficjalną inaugurację sezonu obwieściła światu Toskania. W ślad za wymienionymi terenami idzie Apulia, która w ostatnim czasie cieszy się rosnącą popularnością wśród europejskich turystów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: TVN24/Radio ZET

Podobne artykuły

Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >
Upadły dwie linie lotnicze

Europa

Upadły dwie linie lotnicze w Europie

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >