Włochy wciąż walczą z koronawirusemPixabay.com/Hans

Polacy w centrum dramatu. "Czerwona strefa" przykuła uwagę świata, porażające wiadomości docierają z Włoch

Włochy są najbardziej skażonym koronawirusem europejskim państwem. Mimo częściowego znoszenia restrykcji, problem wciąż istnieje. Jest również akcent polski.

Włochy wciąż zmagają się z epidemią koronawirusa. Nadal jest tam 10 ognisk zakażeń. Jednym z nich jest Mondragone, miasto położone w Kampanii na południu kraju. Na terenie opustoszałych domów stwierdzono tam 49 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Obszar został otoczony kordonem bezpieczeństwa oraz ogłoszony "czerwoną strefą". Mieszka tam dużo emigrantów, w tym Polacy.

Są ofiary. Dramat Polaków nadszedł w jednej chwili, nic nie mogli zrobić. Tragiczne doniesienia z IslandiiSą ofiary. Dramat Polaków nadszedł w jednej chwili, nic nie mogli zrobić. Tragiczne doniesienia z IslandiiCzytaj dalej

Włochy walczą z epidemią. Są protesty

W Mondragone poddano przymusowej kwarantannie około 700 osób pochodzących z różnych państw. Chodzi między innymi o Polaków, Ukraińców, Tunezyjczyków, Marokańczyków, Rosjan, Rumunów, Mołdawian, Brazylijczyków czy Wenezuelczyków. Jak informują włoskie media, wszystkie osoby, u których diagnozowany jest koronawirus, trafiają do szpitala. Nawet jeśli nie mają żadnych obiawów.

Sytuacja ta wywołała ogromne oburzenie. Na ulicę wyszli protestujący imigranci, którzy domagają się opuszczenia kordonu. Na ulicach można było usłyszeć krzyki. Doszło nawet do aktów wandalizmu. Bułgarczyk rzucił z balkonu krzesłem. Zrywano też tablice rejestracyjne samochodów oraz wybijano okna. Stali mieszkańcy miasta domagają się podjęcia poważniejszych kroków. Oskarżają oni funkcjonariuszy zbytnią pobłażliwość, szczególnie wobec wandali z Bułgarii.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny apel policji do Polaków. Nie żyje już 140 osób
2. Kolejne limity na gotówkę w drodze. Wypłacenie pieniędzy już nie będzie takie łatwe

"Czerwona strefa" jest pilnowana przez włoskie siły porządkowe. Tamtejsze Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że do Mondragone zostanie wysłane wojsko, którego zadaniem będzie dbanie o porządek. Jakiś czas temu Włochy rozpoczęły zdejmowanie restrykcji. Przysporzyło to sporo problemów. Pisaliśmy o tym tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo złe informacje w sprawie Turnieju Czterech Skoczni. Polacy będą musieli poradzić sobie bez kibiców
  2. Ceny nad polskim morzem są żartem. Tak wysokie, że zwalają z nóg, a Polki i Polacy mają ochotę wyjechać za granicę bo jest taniej
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Europa
  6. Powiedział husky'emu "Dzień dobry". Rozmowne zwierzę odpowiedziało właścicielowi w zabawny sposób, świetne nagranie

źródło: Polsat News

Następny artykuł