włoch najstarszy pacjent wyleczonyFot. Pixabay.com/Parentingupstream/zdjęcie poglądowe

Wspaniałe wiadomości z Włoch. Dotyczą najstarszego zakażonego

Włochy przekazały bardzo dobrą wiadomość, która z pewnością wielu osobom poprawi humor i da nadzieję na szybkie uporanie się z koronawirusem. Dotyczy najstarszego, zakażonego pacjenta w tym kraju, który ma 101 lat.

Włochy obecnie są w wyjątkowo trudnej sytuacji związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Ognisko choroby obfituje niestety w tysiące przypadków zakażeń oraz wiele ofiar śmiertelnych. Kolejne doniesienia z tego kraju są wyjątkowo smutne, w końcu jednak pojawiło się światełko nadziei. Właśnie poinformowano o tym, że 101-letni mężczyzna, będący najstarszym pacjentem zakażonym koronawirusem, wyzdrowiał i może wrócić w końcu do domu.

Potwierdził się najsmutniejszy, światowy scenariusz dotyczący koronawirusa. Wszystkie kraje potwierdziłyPotwierdził się najsmutniejszy, światowy scenariusz dotyczący koronawirusa. Wszystkie kraje potwierdziłyCzytaj dalej

Włochy przekazały wspaniałą wiadomość

Europa walczy z rozprzestrzeniającą się chorobą, a wiadomość z Włoch napawa nadzieją w tym trudnym czasie. W czwartek wiadomość o powrocie starszego pacjenta do domu przekazała burmistrz miasta Rimini, Gloria Lisi. Mężczyzna trafił do szpitala w ubiegłym tygodniu, a jego przypadek był szczególnie uważnie obserwowany przez lekarzy i specjalistów. Choroba jest szczególnie niebezpieczna dla osób starszych, 101-latek jednak poradził sobie z nią wzorowo.

Proces leczenia pacjenta z choroby przebiegał sprawnie i bez komplikacji. W środę wieczorem pozwolono mu opóźnić szpital i wrócić do domu rodzinnego. Każdy taki przypadek daje nadzieję na pokonanie pandemii i zatrzymanie fali zachorowań oraz występowania przypadków śmiertelnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwsza stolica w Europie zostaje odcięta od świata. Od jutra pełna izolacja mieszkańców
2. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków

To nie pierwszy przypadek wyleczenia starszej osoby. Jakiś czas temu udało się już wyleczyć 95-letnią kobietę w Modenie, jest więc szansa na to, że koronawirus z czasem przestanie być aż tak poważnym zagrożeniem dla osób starszych. Specjaliści z pewnością wyciągają ważne wnioski z takich przypadków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy byli w błędzie? Znaleźli nowe objawy koronawirusa, pod żadnym pozorem nie wolno ich lekceważyć
  2. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci
  3. Niewiarygodna akcja policji dla mieszkańców Majorki. Wszystko się nagrało, rewelacja
  4. Ofiar jest tak dużo, że brakuje miejsc. Zamknięto zakłady pogrzebowe w Madrycie, smutna wiadomość
  5. Podwodny Wodospad zapiera dech w piersiach. Iluzja stworzona przez naturę
  6. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia

Źródło: TOK FM

Następny artykuł