włochy plażefot. unsplash.com/Reddgio

Włoskie miasteczko chce otwierać plaże. Podali bardzo bliski termin

Włochy są jednym z państw najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa. Jednocześnie ważnym elementem ich gospodarki jest turystyka, która wielu zapewnia zatrudnienie mieszkańcom wielu regionów. Nic dziwnego, że miasta szukają sposobów, by jak najszybciej otworzyć plaże.

Włochy są jednym z pierwszych państw,w którym nowy koronawirus rozprzestrzenił się na ogromną skalę. Odbiło się to negatywnie na turystyce, która od miesięcy pogrążona jest w ogromnym kryzysie. Włoskie kurorty już teraz obmyślają sposoby, dzięki którym mogłyby powrócić do pracy. Jeden z nich przewiduje szybkie otwarcie plaż.

Rzecznik rządu podał prawdopodobny termin drugiego etapu znoszenia obostrzeń. Otworzą hotele i pensjonatyRzecznik rządu podał prawdopodobny termin drugiego etapu znoszenia obostrzeń. Otworzą hotele i pensjonatyCzytaj dalej

Włochy chcą otworzyć plaże

Władze miasteczka Riccione, położonego w regionie Emilia-Romania, zapowiedziały, że planują otworzyć plaże już w połowie czerwca. Planują jednak ograniczenie liczby turystów przebywających w miejscach publicznych.

- My w Emilii-Romanii jesteśmy ludźmi bojowymi, którzy przyjmują wyzwania – powiedziała w rozmowie z włoskimi mediami Renata Tosi, burmistrz Riccione – Myślę, że w drugiej połowie czerwca można podjąć pierwsze próby otwarcia plaż dla turystów. Jednak będzie to jak zaczynanie od zera. Na plażach będzie mniejsza liczba parasoli, barów i ogólnie nie będzie dużych skupisk ludzi.

Jak przekazuje PAP, w Riccione rozważane są różne metody ograniczenia liczby osób na plażach. Jedną z nich jest wcześniejsza rezerwacja miejsc. Tosi odrzuca oskarżenia o brak rozwagi i utrzymuje, że chociaż te wakacje będą inne niż zwykle, dołoży wszelkich starań by były one bezpieczne.

Dzisiaj grzeje: 1. Nieprawdopodobny pomysł w Sopocie, jedyny w Polsce. Wszyscy mogą skorzystać
2. Bill Gates powiedział ile zajmie nam powrót do normalności po pandemii. Czas liczy od dziś

Liczba zakażeń we Włoszech przekroczyła już 180 tysięcy. W wyniku choroby śmierć poniosło prawie 25 tysięcu osób, a za wyleczone uznano około 47 tysięcy. W regionie Emilia-Romania do 20 kwietnia odnotowano 22,5 tys. zakażeń koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niepokojące wiadomości o Katarzynie Dowbor. Przeżywa dramat w czterech ścianach, "Życie z nas zakpiło"
  2. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
  3. Mocne oświadczenie rządu Hiszpanii. Apel do turystów
  4. Jeden park narodowy pozostanie zamknięty mimo decyzji ministra. Wydano specjalny komunikat
  5. Polscy lekarze lecą do kolejnego kraju. Będą pomagać walczyć z koronawirusem
  6. Trener kadry Polski podał się do dymisji. Uznał, że przez ostatnie 2 lata spełnił swój cel

źródło: wp.pl

Następny artykuł