Włochy - stamtąd pochodzi zwyciężczyni nagrodyflickr.com/ Marco Verch Professional Photographer and Speaker

Kupiła jeden los, nie mogła uwierzyć w nagrodę, którą dostała. Jest warta prawdziwą fortunę

Włochy to kraj, z którego pochodzi zwyciężczyni niesamowitej nagrody. Claudia Borgongo na francuskiej loterii wygrała cenny obraz. Jest on wart fortunę.

Włochy - to właśnie stamtąd pochodzi zwyciężczyni cennej nagrody. Claudia Borgongo wygrała w losowaniu elektronicznym w domu aukcyjnym Christie's w Paryżu. Była to loteria charytatywna, podczas której zbierano pieniądze na projekty wodne w Afryce. Kobieta wygrała obraz legendarnego hiszpańskiego malarza. Jest on warty prawdziwą fortunę.

Błagalny apel Polaków i Czechów, wspólnie. Chodzi tylko o jedną, arcyważną rzeczBłagalny apel Polaków i Czechów, wspólnie. Chodzi tylko o jedną, arcyważną rzeczCzytaj dalej

Włochy - kraj pochodzenia nowej milionerki

Borgongo wygrała obraz "Nature morte". Jego autorem jest sam Pablo Picasso. Dzieło zostało namalowane w 1921 roku i przedstawia martwą naturę. Można na nim zobaczyć stół, gazety i kieliszek absyntu. Wartość obrazu to milion euro.

Według organizatorów loterii Claudia Borgongo nie wykupiła kuponu. Ktoś inny zrobił to już w grudniu, a następnie wręczył kobiecie los w formie prezentu.

Tysiące kandydatów

Organizatorzy informują, że łącznie sprzedano ponad 51 tysięcy losów o łącznej wartości 5,1 miliona euro. 900 tysięcy euro trafi do Monako, gdzie mieszka kolekcjoner, który dostarczył obraz ze swojej kolekcji. Pozostałe pieniądze zostaną przekazane na zapewnienie czystej wody potrzebującym w takich krajach jak Madagaskar, Kamerun i Maroko. Projektem zajmuje się organizacja charytatywna CARE.

Dzisiaj grzeje: 1. Martyna Wojciechowska cudem przeżyła, zginął jej przyjaciel. Szczegóły tragedii nawet po latach doprowadzają do łez
2. Nowe zasady dla par młodych. Od przyszłego miesiąca zmiany w weselach, już znamy szczegóły

W 2013 roku w amerykańskiej Pensylwanii, podobne szczęście miał 25-letni mężczyzna. On również wygrał obraz Pabla Picasso. Wtedy pieniądze zebrane w loterii przekazano na stowarzyszenie działające na rzecz ochrony starożytnego miasta Tyr w Libanie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pękła porażająca bariera, niedawno jeszcze nikt by nie uwierzył. Wyjątkowo smutne dane Ministerstwa Zdrowia
  2. Sarna zakleszczyła się w płocie. Materiał z akcji ratunkowej poraża
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Kibice mogą wrócić na stadiony już niedługo. Znamy szczegóły planu PZPN, decyzja zależy od jednego człowieka

Źródło: TVP Info

Następny artykuł