włochy europa wirusfot. pixabay.com/leo2014

Włochy opublikowały porażający raport. Nie wszyscy, którzy zmarli na koronawirusa, wcześniej chorowali, smutna prawda

Włochy odnotowują ciągły wzrost śmiertelności spowodowanej koronawirusem. Często ma to związek z innymi chorobami, jednak nie zawsze. Właśnie opublikowano niesamowicie smutny raport.

Liczba odnotowanych przez Włochy śmierci na skutek koronawirusa wciąż rośnie. Z tego powodu został wydany raport Krajowego Instytutu Zdrowia, który analizuje tysiące przypadków śmiertelnych.

12-latka pod respiratorem przez koronawirusa. Nie wiadomo jak się zaraziła, przykre wiadomości z zagranicy12-latka pod respiratorem przez koronawirusa. Nie wiadomo jak się zaraziła, przykre wiadomości z zagranicyCzytaj dalej

Włochy publikują porażający raport

Ostatnia doba była dla Włochów wyjątkowo tragiczna - w wyniku Covid-19 zmarło aż 627 osób, co łącznie dało 4032 ofiar śmiertelnych w tym kraju. Krajowy Instytut Zdrowia przygotował raport, w którym poddaje analizie wszystkie przyczyny śmierci.

Zaskoczeniem na pewno nie będzie, że zdecydowana większość ofiar koronawirusa miała choroby współistniejące. Zdecydowanie porażający jest natomiast fakt, że część osób wcześniej była całkowicie zdrowa. Chociaż nie jest to duży odsetek, bo 1,2%, to w przełożeniu na dużą liczbę zgonów ogólnie, liczba jest już znacznie większa. Właśnie dlatego wszyscy powinniśmy zachowywać ostrożność i dbać o siebie.

Zmarłych, którzy wcześniej chorowali na inne choroby podzielono pod względem ich ilości. Osoby, które miały jedną chorobę współostniejącą stanowiły 23,5 procent zmarłych, dwie - 26 procent i trzy lub więcej - 48 procent.

Dzisiaj grzeje: 1. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko
2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

Według danych WHO liczba zakażeń w czterech najbardziej dotkniętych zarazą państwach w Europie przerosła już liczbę przypadków w Chinach. Tylko we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji liczba chorych przekroczyła 85 tys.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy byli w błędzie? Znaleźli nowe objawy koronawirusa, pod żadnym pozorem nie wolno ich lekceważyć
  2. Zła wiadomość, cenny produkt dla wszystkich już jest limitowany. Inspekcja Handlowa komentuje
  3. Nastoletni uczeń z Polski zakażony. Wrócił pilnie z klasą z Hiszpanii
  4. Kolejny kraj poinformował o pierwszym zakażonym. Ma tylko 36 lat
  5. 800 turystów nie wytrzymało kwarantanny. Policja nie mogła ich powstrzymać, złamali wszystkie zasady
  6. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę

źródło: wp.pl

Następny artykuł