Włochy tracą lekarzyFot. Pixabay.com/Parentingupstream

Włoski lekarz nie żyje. Nie zapewnili mu nawet rękawiczek

Włochy walczą jak mogą, lecz ofiar epidemii koronawirusa wciąż przybywa. W środę zmarł lekarz, który pracował pomimo braku rękawiczek. W szpitalach brakuje praktycznie wszystkiego, więc kolejnych takich przypadków będzie więcej.

Włochy straciły lekarza, który zaraził się koronawirusem w czasie pracy w szpitalu. Marcello Natali, 57-letni lekarz z Lombardii, zmarł w środę w Mediolanie. Wcześniej w rozmowach z dziennikarzami przedstawiał tragiczną sytuację w szpitalach, gdzie brakuje nie tylko sprzętu, ale nawet maseczek czy rękawiczek.

Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USAUmierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USACzytaj dalej

Włochy tracą lekarzy

Natali pracował w szpitalu w Codogno, a gdy otrzymał dodatni wynik testu, przewieziono go do Cremony. Tam jego stan się pogorszył, więc trafił do Mediolanu. Pomimo najlepszej możliwej opieki zmarł. W wywiadzie, którego udzielił stacji Euronews na kilka godzin przed otrzymaniem wyniku, wypowiadał się ze spokojem.

- Nie byliśmy przygotowani na koronawirusa. Jako lekarze z ery postantybiotykowej dorastaliśmy w przekonaniu, że na wszystkie dolegliwości znajdzie się tabletka. Być może potrzebowaliśmy tej lekcji pokory - powiedział lekarz.

Brak podstawowego wyposażenia

Przy pracy używał maseczki i środka do dezynfekcji rąk, jednak zabrakło już rękawiczek. Szybko się zużywają, a w magazynach też się skończyły. Natali podał informację, że w Codogno aż 14 na 35 lekarzy jest chorych lub pod kwarantanną. Paola Pedrini, regionalna sekretarz włoskiej federacji zrzeszającej lekarzy ogólnych przekazała zatrważającą informację z prowincji Bergamo. Już 110 lekarzy z 600, którzy tam pracują, zachorowało na SARS-CoVid 19.

- Sytuacja się nie poprawia. Otrzymujemy trochę masek, trochę rękawiczek i nic więcej. Z masek, które powinny być wyrzucane po pół dnia, korzystamy przez tydzień - dodała Paola Pedrini.

Dzisiaj grzeje: 1. 800 turystów nie wytrzymało kwarantanny. Policja nie mogła ich powstrzymać, złamali wszystkie zasady
2. Minister zdrowia ostro o sytuacji w Polsce: zamknięcie państwa albo setki zmarłych

Liczba ofiar we Włoszech jest wyższa niż w Chinach od początku epidemii. Łączna liczba zgonów w wyniku zarażenia koronawirusem przekroczyła już 3400 osób (w Chinach 3245). Ponad 41 tys. osób jest zakażonych, co można przyrównać do miasta wielkości Świnoujścia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia
  2. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa
  3. Nastoletni uczeń z Polski zakażony. Wrócił pilnie z klasą z Hiszpanii
  4. Kolejny kraj poinformował o pierwszym zakażonym. Ma tylko 36 lat
  5. 800 turystów nie wytrzymało kwarantanny. Policja nie mogła ich powstrzymać, złamali wszystkie zasady
  6. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata

Żródło: Polsat

Następny artykuł