Włochy zakaz na plażyFot. Wikimedia.org/Tommie Hansen

Wejdą tylko wybrańcy. Najpiękniejsza plaża świata nie dla wszystkich, nowe przepisy

Włochy podjęły decyzję, która oburzyła wielu turystów z całego świata. Najpiękniejsza plaża tego kraju ma być dostępna wyłącznie dla wybrańców.

Włochy to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów państw na świecie. Zachwyca nie tylko swoją fascynującą historią i imponującymi zabytkami, ale również przepięknymi krajobrazami i złotymi plażami. Teraz niestety jedno z najcudowniejszych miejsc ma zostać objęte nowymi przepisami.

Strzały w centrum handlowym, jest ofiara i ranny. Trwa policyjna obława, dramatyczne wieści ze świataStrzały w centrum handlowym, jest ofiara i ranny. Trwa policyjna obława, dramatyczne wieści ze świataCzytaj dalej

Mowa o słynnej plaży La Pelosa, która znajduje się na Sardynii i każdego roku przyciąga prawdziwe tłumy. Niestety już od tegorocznego sezonu wakacyjnego wszystko ma się zmienić, a wejść na nią będzie mogła jedynie ograniczona liczba ludzi, a to nie jedyna zmiana.

Włochy wprowadzają nowe przepisy na plaży La Pelosa

Jak przekazała rada gminy Stintino, od tego lata wstęp na plażę nie będzie dla wszystkich. Jest ona położona w północno-zachodniej części wyspy, a przebywać na niej będzie mogło wyłącznie maksymalnie 1500 osób dziennie.

To nie jedyna zmiana. Zadecydowano również o tym, by wprowadzić opłaty za wejście na plażę. Każdy, kto tego chce, będzie musiał zapłacić 3,50 euro. Zwolnione z opłaty będą jedynie dzieci do 12 roku życia. Nowe przepisy obowiązywać mają od 1 czerwca do końca września.

Wszystko, by chronić plażę

Taka zmiana uczyni plażę miejscem bardziej prestiżowym, do którego już nie wybierze się każdy. Kilkuosobowa rodzina może mieć znaczny problem z opłaceniem kosztów pobytu tam i nie wiadomo, czy znajdzie się dla nich miejsce. Władze jednak tłumaczą, dlaczego podjęli taką decyzję. Wszystko spowodowane jest tym, że plaża La Pelosa z roku na rok narażona jest na coraz większe zniszczenia, związane z przyjazdami turystów.

Dzisiaj grzeje: 1. Sztorm wyrzucił na brzeg statek widmo. Władze apelują, by nikt się nie zbliżał
2. Niemal 800 tys. emerytów ma jeszcze niecałe 2 tygodnie. Potem ZUS wszczyna postępowanie

Ograniczenia mają pomóc w zachowaniu tego przepięknego miejsca w idealnym stanie. Burmistrz Antonio Diana podkreślił, że do tej pory dziennie przebywało tam nawet ponad 5 tysięcy turystów. Takie liczby mają zdecydowanie przeciążać to miejsce i przekraczać jego możliwości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne wieści, już nie zobaczymy Agnieszki Woźniak-Starak. Zdecydowała się na radykalny krok
  2. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  3. Europejskie państwo w rozsypce po potwornej tragedii. UE chce przekazać 100 mln euro na pomoc
  4. Najwyższy alarm w europejskim mieście. Gigantyczne zagrożenie koronawirusem
  5. Ogromna tragedia w polskich górach. Doszło do najgorszego, nie mieli żadnych szans, turystka nie żyje
  6. Znany dziennikarz przekreśla szansę Dawida Kubackiego. "Stefan Kraft jest regularny jak Liverpool"

Następny artykuł