Włochy z zakazem działalności klubów.Fot. Pixabay.com/Michael Siebert (zdjęcie ilustracyjne)

Włochy podjęły decyzję. Potężny cios dla turystów, niestety

Włochy reagują na widmo nawrotów zachorowań i rezygnują z ważnych punktów na mapie turystycznej wielu miast na Półwyspie. Według rządu krajowego, ruch jest podyktowany kwestiami bezpieczeństwa, jednak już teraz przedstawiciele branży głośno artykułują swój sprzeciw.

Włochy w dobie pandemii koronawirusa uchodziły za jedno z głównych ognisk covidu na Starym Kontynencie. Sytuacja uległa zmianie dopiero w okolicach sezonu wakacyjnego, jednak turyści, którzy postawią w tym roku na słoneczną Italię, nie skorzystają z wielu czołowych atrakcji.

Trzęsienie ziemi w Grecji. Wiadomość obiegła mediaTrzęsienie ziemi w Grecji. Wiadomość obiegła mediaCzytaj dalej

Włochy nie dla imprezowiczów

Jak podają dziennikarze TVN24, Włochy prewencyjnie zdecydowały się na ścisłe zamknięcie klubów nocnych i dyskotek. Decyzję podjęła Rada Ministrów podczas ostatniej wideokonferencji. W spotkaniu uczestniczył m.in. szef krajowego resortu zdrowia Roberto Speranzą oraz przedstawiciele władz samorządowych 20 regionów.

Włochy w obliczu nowego prawodawstwa podzieliły się zarówno na zwolenników wyrazistej, zdaniem części obywateli, polityki sanitarnej rządu, jak i oponentów ostatnich rozwiązań. Do drugiej grupy należą przede wszystkim przedsiębiorcy sektora rozrywkowego i turystycznego. Główne obawy? Jeszcze większe straty finansowe.

Włochy z problemami branży

Jak zaznacza redakcja TVN24, Włochy już wcześniej wprowadziły liczne obostrzenia w działalności klubów nocnych, jednak na poziomie lokalnym i nie we wszystkich regionach. Teraz rozporządzenie ma objąć cały kraj, a przepisy będą bardziej inwazyjne, niż m.in. dotychczasowy limit 50 proc. gości w lokalach.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat w hotelu przy plaży, 10 osób nie żyje, kilkanaście rannych. Wiadomość z zagranicy wywołuje łzy
2. 300 plus już w rękach co trzeciego dziecka. 3 mln wciąż ma prawo dostać, a z jednego powodu warto się spieszyć

Włochy chcą, aby kluby nocne i dyskoteki były ściśle wyłączone z działalności na czas pandemii koronawirusa. Już teraz branża rozrywkowa szacuje, że w takim scenariuszu sektor może stracić aż 4 mln euro w skali roku. Przedsiębiorcy domagają się przynajmniej zwolnienia z podatków i świadczeń postojowych. Co więcej, istnieje również ryzyko organizowania nielegalnych imprez. Takie próby miały miejsce m.in. w Sopocie.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia w rodzinie uwielbianego gwiazdora. Jego najbliższa osoba zmarła na koronawirusa, walczyła o życie przez długi czas
  2. Bezpośrednia opinia pójdzie w pięty Jackowi Kurskiemu? Byłemu szefowi z TVP puściły nerwy
  3. 600 osób na kwarantannie na Warmii i Mazurach. Dramatyczna sytuacja po jednym wydarzeniu
  4. Samolot uderzył w ziemię, wszyscy z pokładu nie żyją. Tragedia w Polsce
  5. Weszli na plażę w Świnoujściu i stanęli jak wryci. Niecodzienny widok
  6. 4-letnia dziewczynka kontra 6 głodnych pitbulli. Rodzice nie mieli nad nimi kontroli

Źródło: TVN24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł